Úvod > bioodpad

Od 1. dubna 2015 je u kostela sv. Petra a Pavla v Konecchlumí, umístěn modrý kontejner na bio-odpad (vedle cesty směrem ke srubu nad skálou). Původně měl být kontejner na bioodpad v listopadu odvezen, ale po dohodě se svozovou firmou bude i nadále k dispozici.

Do kontejneru na bio-odpad patří: tráva, plevel, zbytky zeleniny a ovoce, zbytky pečiva a obilnin, čajové sáčky a kávová sedlina, slabé větve (co nejvíce zpracované - prostorová náročnost), zbytky rostlin, listí, piliny, dřevní štěpka, zemina z květináčů.

Do kontejneru na bio-odpad nepatří: plasty, hřbbitovní odpad (mimo živých květin bez plastových a kovových ozdob), živočišné zbytky, maso, kosti, kůže, uhynulá zvířata, exkremetny masožravých zvířat, tekuté zbytky jídel, oleje, biologicky nerozložitelný odpad, skořápky od vajec, znečištěné piliny, popel, uhlí, nebezpečný odpad, cigarety, textil.

Současně byl nově před hlavním vchodem umístěn zelený plastový kontejner na hřbitovní odpad, který bude vyvážen vždy s komunálním odpadem 1x za dva týdny. Zde bude tento kontejner doplněn ještě o 1ks.