Úvod > Obec > Památky > Konecchlumská tvrz

Asi 200m východně od silnice Jičín – Hradec Králové se v obci Konecchlumí nachází v areálu hospodářského dvora středověká tvrz.
Tvrz, založenou asi kolem roku 1400, opevňoval vodní příkop, který napájel tok potoka Bukovky. Na tvrzi, v 18. století přestavěné na sýpku, jsou dodnes patrné fragmenty dvou středověkých omítek. Jihozápadní přístavek obsahuje hrotitý okosený portál. Na fotografiích z počátku 20. století je patrný vysoký, snad ještě středověký, valbový krov, snesený a nahrazený dnešním v roce 1910.

Obrázky nahoře - r.2006

Obrázky dole - pohlednice z počátku minulého století r. 1900-1930