KonecchlumíOkres Jičín
První písemná zmínka o obci pochází z roku 1226. Na přelomu 16. a 17. století vlastnil vesnici Vilém starší Konecchlumský z Konecchlumí, jeden z 27 vůdců stavovského povstání popravených v roce 1621 na Staroměstském náměstí.
Drobečková navigace

Úvod > Okolí a turistika

Okolí a turistika


1 6 12 15 17 Následující

Turistická známka č. 1138 - Miletín

Místo
Podzvičinsko
Typ

Původně podhradí stejnojmenného hradu, později městečko severovýchodně od Hořice. Barokní a empírový zámek, obklopený krajinářským parkem. Rodiště spisovatele K.J.Erbena.

Více

Turistická známka č. 1249 - Hrad Veliš

Místo
Český ráj
Typ

Zřícenina královského hradu. Založen před rokem 1316, kdy byl hrad Půtovi z Frýdlantu zastaven Janem Lucemburským. Před rokem 1500 pozdně goticky přestavěn, další úpravy v polovině 16. století, roku 1658 pobořen. Zřícenina poškozena lomy, rozebírána na materiál.

Více

Turistická známka č. 1302 - Bojiště u Jičína 29.června 1866

Místo
Český ráj
Typ

Bojiště prusko-rakouské bitvy.

Více

Turistická známka č. 1447 - Valdická brána

Místo
Český ráj
Typ

Tato vysoká kamenná věž odděluje Valštejnovo a Žižkovo náměstí. Věž je postavena na místě starší brány ze 14. století. Stavba se uskutečnila nejspíše v letech 1568-1578 pro což svědčí letopočty v průjezdu na vnější zdi brány a na vnitřní zdi ke kostelu je také znak Trčků z Lípy s letopočtem 1568.

Více

Turistická známka č. 1463 - Rozhledna Milohlídka

Místo
Český ráj
Typ

Rozhledna v Jičíně z roku 1843 je nejstarší vyhlídková stavba v Českém ráji, měří 8 metrů a vede na ni 60 schodů.

Více

Turistická známka č. 1474 - Rozhledna Hořický chlum

Místo
Podzvičinsko
Typ

Na hřebenu Hořického chlumu je železná telekomunikační věž s vyhlídkovou plošinou pro veřejnost. Z rozhledny jsou výhledy na Podkrkonoší, hřebeny Krkonoš, Jičínskou pahorkatinu, na Hořice, Polabí, Broumovsko a Orlické hory.

Více

Turistická známka č. 1735 - Šikmá věž - Český ráj

Místo
Český ráj
Typ

Šikmá věž je pískovcová skála na které se nachází vyhlídka a najdeme ji u původního hlavního vstupu do Prachovských skal z obce Horní Lochov. Nedaleko je Hotel Pod Šikmou věží, stavba této budovy začala v roce 1899 a byla pojmenována Penzionát spolku českých turistů - je to jedna z nejstarších turistických chat a také nejstarší v Prachovských skalách.

Více

Turistická známka č. 1875 - Rozhledna Kozinec u Vidochova

Místo
Krkonoše
Typ

"Vyhlídková věž na vysílači Kozinec u Vidochova s nádhernými výhledy z výšky 33 metrů na Krkonoše a Český ráj. http://kozinec.xf.cz/"

Více

Turistická známka č. 2090 - Hrad Brada

Místo
Český ráj
Typ

Zřícenina hradu Brada se nachází 5 km severozápadně od Jičína. Velkou část poničily pískovcové lomy. Dnes se na něm nachází skalka a pamětní kříž.http://www.atlasceska.cz/kralovehradecky-kraj/zricenina-hradu-brada/

Více

Hrad Kost

Místo
Český ráj
Typ

Hrad Kost nabízí pro rodiny s dětmi dětský okruh Z pohádky do pohádky, který provází princezna Karolína. Okruh je zaměřený na pohádky natáčené na Kosti a v okolí, trvá cca 40 minut a v rámci něho mohou návštěvníci zhlédnout všechny hradní nádvoří, kapli a komnatu princezny. V areálu máme také v letní sezoně divadlo Pepe Gepethe s pohádkou Princ Bajaja. Jedná se o interaktivní divadlo jednoho herce s délkou 35 minut. Dále můžeme nabídnout rytířský turnaj pod hradem Kost, který je možné...

Více
1 6 12 15 17 Následující