KonecchlumíOkres Jičín
První písemná zmínka o obci pochází z roku 1226. Na přelomu 16. a 17. století vlastnil vesnici Vilém starší Konecchlumský z Konecchlumí, jeden z 27 vůdců stavovského povstání popravených v roce 1621 na Staroměstském náměstí.
Drobečková navigace

Úvod > rozsvícení vánočního stromu 2013

V neděli 1. prosince 2013 se uskutečnila Mikulášská nadílka pro děti u kostela sv. Petra a Pavla v Konecchlumí, která je nedílnou součátí slavnostního rozsvícení vánočního stromu tamtéž. Velmi teplé počasí bylo lehce mimo celkovou atmosféru celého aktu, ale jednalo se o jediný neduh podvečera.

Samotné rozsvícení proběhlo bez zaváhání a přesně v 17:00 hod. se vánoční strom rozsvítil do širokého okolí. Chvilku poté se ozvaly jakési výbuchy, které neznamenaly nic menšího než příchod čertů. Kvarteto pekelníků hudrovalo nad nepřítomností mikuláše a anděla, tak bylo nutné na "opozdilce" zavolat. Téměř sedmdesáti-hlavý dav dětí měl naštěstí dostatečnou sílu a mikuláše s andělem si přivolal. V daný okamžik se totiž otevřelo okno věže kostela, kde se objevil právě mikuláš po boku s andělem. Anděl z výšky navíc vyhazoval zlatavé třpytky, což vyvolalo doslova kouzelnou atmosféru.

Dále přišly na řadu děti s básničkami a písničkami, za které obdržely zaslouženou odměnu v podobě barevně svítícího LED vánočního stromečku. Vše samozřejmě podkreslovala podmanivá vůně svařeného vína a známé melodie vánočních koled.

 

                                                                                                                                                                                     -W-