KonecchlumíOkres Jičín
První písemná zmínka o obci pochází z roku 1226. Na přelomu 16. a 17. století vlastnil vesnici Vilém starší Konecchlumský z Konecchlumí, jeden z 27 vůdců stavovského povstání popravených v roce 1621 na Staroměstském náměstí.
Drobečková navigace

Úvod > Rozsvícení vánočního stromu 2014

Blížící-se předvánoční čas přibližuje i tradiční rozsvícení vánočního stromu v Konecchlumí i Kamenici. V letošním roce bude vše pořádáno dle následujícího scénáře:

Nejdříve dojde k rozsvícení stromu na návsi v Kamenici. Zde se nebude akce konat v neděli 30. listopadu 2014 od 17:00 hod, ale již v sobotu 29. listopadu od 16:30 hod.

V Konecchlumí se bude akce konat v sobotu 6. prosince 2014 a bude v sobě ukrývat nejedno překvapení. Vše začne již v 16:30 hod., kdy proběhne malá slavnost u příležitosti opravení hřbitovní zdi a schodů. Vrcholem slavnosti bude požehnání a přestřižení pásky. V 17:00 hod. začne tradiční rozsvícení vánočního stromu a nadílka pro děti, která bude v letošním roce bez účasti pekelných postav. Vyvrcholení podvečera obstará adventní koncert v kostele sv. Petra a Pavla v Konecchlumí, který začne v 18:00 hod.

Jste srdečně zváni!

                                                                                                                                                                                          -W-