Úvod > Archiv > 24 hodin Le KNC

Kapitola první... ...představení KRT EVO 2010

Samotnému startu předcházelo slavnostní představení závodního modelu stavebního kolečka "KRT EVO 2010". Pompézní příjezd obstarali manželé Mádlovi, kteří kortouč přivezli na voze,  poháněném párem koňských sil. Za uskutečnění našeho nápadu ve velké časové tísni, jim patří velké poděkování.

Kapitola druhá... ...start

První se kortouče chopila paní starostka a ve 21:00 dala základ novému rekordu. Místostarosta a další vlivní lidé se nenechali zahanbit a tempo drželi na velmi slušné úrovni.

Kapitola třetí... ...fronta

Chvilku po 21:00 hodině se v prostoru startu začala tvořit poměrně slušná fronta na běh. Velký zájem pozitivně překvapil pořadatele.

Kapitola čtvrtá... ...noc

Krutá, krásná, nesmlouvavá, dlouhá, mokrá a v neposlední řadě nekonečná. Všechny tyto přívlastky si vybaví asi každý z těch pár jedinců, kteří drželi rekordní pokus při životě v době mezi 02:00 a 08:00 hod. ranní. Ve většině případů šlo o překonávání svých prahů odolnosti. Obrovské uznání a poděkování zaslouží každý, kdo přispěl a vzal krotouč do ruk ve výše uvedeném časovém úseku.

Kapitola pátá... ...ráno

Vycházející slunce dalo hrdinům nové síly a hlavně ranní návštěvníci dodali "nočním běžcům" šanci na malý odpočinek.

Kapitola šestá... ...den

Kapitola by se mohla jmenovat spíše ženy a děti. Nikdo by asi jen těžko předpokládal předem, kolik jsou schopné naběhat děti resp. ženy. Téměř celé odpoledne neúnavně kroužily na závodní dráze a jejich nastřádaná vzdálenost nebyla vůbec špatná, ba naopak. Zejména Vojta Kysela byl jedním z hrdinů sobotního dne. 72 okruhů (tzn. 7km) uběhnout s kortoučem v rukách ve věku 7 let, to je počin sám o sobě jistě rekordní. Vojto, klobouk dolů, jsi borec!

Kapitola sedmá... ...večer

S blížícím se koncem přibývalo běžců a hlavně i diváků. Poměrně klidná atmosféra dokonale vystihovala staré známé přísloví: "Klid před bouří".

Kapitola osmá... ...finále

Ve 20:00 hřmělo a bouřilo na všechny strany. Ovšem hromy a blesky vycházely pouze z kortouče při neopakovatelných předávkách štafety. Události mezi 20:00 a 21:00 hod., zůstanou v mysli asi většiny zúčastněných. Elektrizující atmosféra v hledišti, která nedovolila žádnému z běžců zpomalit ani o krok, byla jedním z faktorů, že v poslední hodině bylo naběháno nejvíce za celých 24 hodin. Přítomní zcela právem pochybovali o schopnosti rozhodčích zaznamenat všechny uběhnuté okruhy. Závody chrtů jsou proti našemu "finále", nedělní procházkou na návsi. Celá poslední hodina byla ta nejlepší tečka, jakou si jen mohli pořadatelé přát. Stala se zároveň i odměnou za obrovské sebezapírání v nočních hodinách a vlastně byla odměnou za celou akci. Poděkování za výše uvedené okamžiky je zároveň i přáním, aby podobných momentů bylo v budoucnu co naše "srandy-chtivé hrdlo" ráčí.

Kapitola devátá... ...čísla

Čísla hovoří jasně. Celkem bylo za 24 hodin uběhnuto 279,3 km! Jen pro představu, s kortoučem bychom z Konecchlumí dojeli přes Prahu, Plzeň a Rozvadov až do Německa... Neuvěřitelný výkon, který je hoden pojmenování "Český rekord". Neuvěřitelný je i počet okruhů. Běžci naběhali 2940 okruhů na 95m dlouhé dráze! Průměrná rychlost byla 11,6 km/h! Maximální průměrná rychlost za hodinu byla mezi 20:00 a 21:00. Za tento časový úsek bylo zdoláno 15,4km! Štafety se účastnilo 166 běžců. Nejmladšímu bylo 5 let, nejstarší člence štafety bylo úctyhodných 75 let.

Kapitola desátá... ...rekord

Vše uvedené mělo jeden hlavní cíl, který se povedlo splnit. Ustanovení nového rekordu v disciplíně, která sice nemá vlastnosti a popularitu masového sportu, jakými je fotbal, hokej, tenis, ale bezpochyby v sobě má vlastnost sjednotit více lidí za jeden cíl a to se ukázalo v celé kráse na Svátek práce v Konecchlumí.

Na závěr už pouze tradiční poděkování všem, kteří se podíleli na akci jménem "24 hodin Le KonecchluMans". Všichni, kdo věnovali této události svůj volný čas, prostředky a energii, jsou hrdinové a patří jim jednoduché slovní spojení: "Dámy a pánové, díky".

Partneři a sponzoři akce, bez kterých by to nešlo...

• Obec Konecchlumí
  • Petráčkovi Hořické trubičky