KonecchlumíOkres Jičín
První písemná zmínka o obci pochází z roku 1226. Na přelomu 16. a 17. století vlastnil vesnici Vilém starší Konecchlumský z Konecchlumí, jeden z 27 vůdců stavovského povstání popravených v roce 1621 na Staroměstském náměstí.
Drobečková navigace

Úvod > 11. zájezd NCK

V sobotu 27. září 2014 se konal po-jubilejní již XI. zájezd Neexistující cestovní kanceláře (NCK). Cesty natěšených klientů NCK vedly na místa, kam se již jednoukrát NCK zájezd pokusila uspořádat, ale na jaře r. 2013 bylo proti počasí, které se tenkrát střídalo deštivé s lijavcovým. Jizerské hory byly tedy pro NCK něco podobného, jako hora K2 pro Radka Jaroše. Je působivé a zajímavé, že se v roce 2014 podařil reparát, jak NCK, tak i Radkovi Jarošovi...

Den pro všechny začal výběrem z jídelního lístku Prezidentské chaty, která byla informovaná o našem pohybu během dne a vše bylo namyšlené tak, aby s příchodem skupiny, byly i objednané pokrmy připravené k distribuci.

Jinak, trasa výletu byla spíše nenáročná a spíše poklidná, bez dramatických úseků s krkolomným stoupáním apod. Start byl ve známém "letovisku" Bedřichov, kde je každoroční centrum dění slavného lyžařského závodu Jizerská padesátka. Z Bedřichova vedly kroky klientů NCK k přehradě stejného jména a dále po jejím břehu až ke známé chatě Šámalka. Počasí bylo v daný úsek trochu nepříjemné a silnější padání mlhy pozvolna přecházelo do mírného mrholení, aby se za několik momentů vytratilo.

Chata Šámalka je zajímavou historickou stavbou a s nenapodobitelnou vnitřní kulisou, kterou bylo nutné otestovat a v případě odpovídajících výsledků, udělit doporučující vyznamenání. Před veškerý obsluhující personál skupina klientů NCK postavila velkou výzvu, která měla za úkol všechny "zalít". S potem na čele, ale stálým úsměvem a optimistickým přístupem, bylo dokonáno příjemného zážitku. Nebylo pochyb a doporučující samolepka byla udělena bez výhrad!

Od Šámalky se cesta ubírala směrem na Kristiánov, kde většina ze skupiny navštívila muzeum sklářství v tamní Liščí boudě. Paní průvodkyni tam byla vytvořena tržba velmi nečekaných rozměrů, na kterou tam možná ani nejsou tabulky. V ten moment se již počasí počalo tvořit do představ většiny klientů NCK, tedy modré nebe nad hlavou a sluncem na obzoru.

Z Kristiánova se klienti NCK ubírali na hráz Josefodolské přehrady, kterou trasa téměř celou obcházela. Z hráze přehrady se lehounce stoupalo k Prezidentské chatě, kde bylo v plánu konečné zastavení. Ještě před tím byla improvizovaně do programu dne vložena návštěva chaty a rozhledny Královka, nacházející se nedaleko Prezidentské. Toho času se v jejím okolí odehrávalo nejedno kulturní vystoupení, ukázka činnosti horské služby, hasičů, lety vrtulníkem atd. Někteří smolaři zavítali i na pohádkové divadelní představení, které mělo úroveň tak zoufalou, jako jsou zoufalé pokusy o oživení kapra... ...v momentě, kdy leží vedle bramborového salátu...

V podvečer byl naplánován sraz v nitru Prezidentské chaty, kde na nás byl početný personál připraven. Objednané jídla se přesunuly z kuchyně na stoly hladových klientů NCK a spokojenost byla rázem mnohonásobně vyšší, než vysoká pár momentů před tím. Veškerý servis na Prezidentské opět nezklamal a nebylo pochyb o tom, zda doporučující samolepku udělit nebo neudělit.

Cestu k busu většině účastníků okořenil špatně parkující automobil, opatřený psanou výzvou k návštěvě nejbližší Policejní stanice. NCK samolepkou návštěvu nejbližší Policejní stanice doporučila...

Cesta busem do domovského kraje byla velmi impozantní a v nejednom klientovi zanechala hluboký dojem. Nejen, že se opět velmi nahlas pobrukovala odrhovačka "Srala Anča na větev, hovno, jako taška...", ale při tom se velmi hezky a příkladně odčerpávalo ze zásob zelené. Jsou-li statistické údaje úplné, za cestu tam i zpět padlo 8 lahvinek zelené a 80 pivínek. Nepokoření bájného hektolitru má na svědomí neúčast Ivoše a porucha na čerpadle u Měsy (do příště bude opraveno).

Zdravotník byl opět na velmi vysoké úrovni a několik zákroků méně závažnějšího charakteru zvládl Zdenda Homola na výbornou a potvrdil vzestupnou tendenci úrovně této funkce, za poslední zájezdy. Věřme, že tento trend bude i nadále pokračovat, stejně, jako celková spotřeba pitiva. Pan primář zájezdu Kurt Deuse spokojenost se zdravotníkem sdílel stejnou a s povděkem kvituje potěšení nad faktem, kdy dochází k úprku kvalifikovaných lékařských osobnosti do zahraničí, že v našich končinách "běhá" nemálo talentovaných osob s doktorskou perspektivou.

V celkovém souhrnu lze XI. zájezd NCK hodnotit v pozitivech a nejde nevrátit se k hospodám, které klientstvo navštívilo. Šámalka i Prezidentská chata ukázaly, že v tuzemském prostředí skutečně existují zařízení, které to myslí vážně a za peníze hostů nabízejí služby s velkým "S"! Paradoxem zůstává, že podobný přístup by měl být standardem, nikoli exotem... Čte-li tyto řádky některý ze zakomplexovaných provozovatelů pohostinského zařízení s nevábnou pověstí, nechť si zajede do výše uvedených podniků na školení... Je-li zakomplexovaných provozovatelů pohostinského zařízení nevábné pověsti autobus, NCK nabízí zprostředkování výše uvedeného školení...

Oblast Jizerských hor je definitivně pro NCK otevřena a nic nebrání průzkumu dalších oblastí, které svojí atraktivností aspirují na místa hodná návštěvy klientů NCK (osada Jizerka, Protržená přehrada, atd.).

Nyní je na pořadu zimní zájezd, plánovaný na sobotu 7. března 2015. Věřme v příznivé sněhové podmínky, dovolující zimní turistiku a k tomu přívětivé počasí. Přihlášení na "tuctový" zájezd bude otevřeno na počátku února a jednatelé NCK věří v navyšování rostoucí popularity i těchto náročnějších dílů z našeho společného seriálu.

Díky za přízeň všem klientům a na dalších zájezdech naviděnou!

-W-

 

 

Počet volných míst  1 
Počet rezervovaných míst 54

 

  jméno klienta NCK bus zastávka
1. Hlawatschke Alda Konecchlumí 
2. Havelka Milhaus Butoves
3. Měsíček Jiří ml. Konecchlumí
4. Chalupa Slávek ml.  Jičín
5. Měsíček Aleš Konecchlumí
6. Měsíčková Martina (manželka vod Aldy)  Konecchlumí
7. Měsíčková Karinka Konecchlumí
8. Hlawatschke Alfréd st. Konecchlumí
9. Hlawatschková Hana Konecchlumí
10. Hlawatschke Fredik ml. Konecchlumí
11. Lánský Jiří st. Konecchlumí
12. Lánská Eva Konecchlumí
13.    
14. Smolíková Laduška Konecchlumí
15. Smolíková Petruška Konecchlumí
16. Dobrocký Ondřej Butoves
17. Dobrocká Irena Butoves
18. Dobrocký Ondra ml. Butoves
19. Moš Ota Butoves
20. Mošová Jana Butoves
21. Havelková Pavlína Butoves
22. Havelka Adámek Butoves
23. Smolík Radek Konecchlumí
24. Smolíková Pavlínka Konecchlumí
25. Deuse Kurt - primář Butoves
26. Kopecká Lenka Butoves
27. Kodym Jaroslav Butoves
28. Stryalova Veronika Butoves
29. Odvárko Josef Jičín
30. Odvárková Jitka Jičín
31. Odvárko Honzíček Jičín
32. Odvárko Kubíček Jičín
33. Homola Zdenda alias Vlasta Jičín
34. Lída od Vlasty Jičín
35. Němcová Vlaďka Kamenice
36. Thorovský Pavel Jičín
37. Thorovská Jana Jičín
38. Thorovská Eliška Jičín
39. Thorovský Jáchymek Jičín
40. Měsíčková Luďa Konecchlumí
41. Patřínová Zuzanka Konecchlumí
42. Kunčíková Zdena Konecchlumí
43. Kubánková Jitka Jičín
44. Kolaříková Jana Jičín
45. Deuse Dominiček Konecchlumí
46. Deuseová Deniska Konecchlumí
47. Rejha Tomáš Butoves
48. Postolková Blanka Jičín
49. Hrdý Pavel Butoves
50. Hrdá Martina Butoves
51. Hrdá Kristýnka Butoves
52. Kazdová Magda
Jičín
53. Kubištová Michaela Butoves
54. Kubištová Adélka Butoves
55. Kubišta Michálek  BUtoves

náhradníci:

                                                             
   
   
   
   

 

 

*Zelené jméno = nováček zájezdu/zelenáč/greenhorn = lahvinka zelené do busu!!!