KonecchlumíOkres Jičín
První písemná zmínka o obci pochází z roku 1226. Na přelomu 16. a 17. století vlastnil vesnici Vilém starší Konecchlumský z Konecchlumí, jeden z 27 vůdců stavovského povstání popravených v roce 1621 na Staroměstském náměstí.
Drobečková navigace

Úvod > Obec > Sdružení a spolky > SDH Konecchlumí > 2006 SDH

Valná hromada SDH 

Jako již každoročně i tento rok nás na závěr roku čekalo zhodnocení činnosti SDH. Již tradičním místem pro tuto oficiální akci je místní Pohostinství u Patřínů.

Celková dobrá atmosféra byla přímo úměrná počtu piv na lístku jednotlivých členů SDH. Účast sice nebyla nikterak valná, ale nakonec byla zhodnocena jako ucházející a v předsednictvu organizace zavládla částečná spokojenost. Po velkém naléhání od nejmenovaného vedoucího člena organizace, zavládla spokojenost i u našeho hosta (p. Gabriel) z nedalekých Mlázovic.

Jednotlivé body bych shrnul velmi krátce:

  • Úvod byl klasický. Jarda Turbo Rajtr vylil pivo a čekalo se, zda ještě někdo nedorazí se zpožděním, ale vzhledem k tomu, že oba členové z rodu Hlawatschke byli již dávno na svých místech, považoval jsem čekání za bezpředmětné a zcela neopodstatněné. Potom si vzal slovo kápo všech hasičů v Konecchlumí Jirka Měsíček a konečně se začalo.

 

  • Při přednesu událostí minulého roku zaujala zejména informace o zásahu u požáru v centru obce. Myslím, že všichni přítomní poznali, že naše jednotka je zásahu schopná a dovede si poradit i s nepřizpůsobivými občany naší obce. Myslím, že nemusím dodávat, že jde o málem požár již bývalé stodoly u bratrů Zlatníkových. Nebýt včasného zásahu, pak by lednové večerní grilování dopadlo možná i tragicky. "Respect" hrdinům, kteří se podíleli na likvidaci ohně. Oficialitám dal jednoznačné vale Hlawatschke ml., který četl zprávu kontrolní komise a pro velký úspěch i zprávu, která se týkala financí. Projev byl jednoznačně motivující pro ostatní členy, aby se i oni chytli za nos a přispěli k tomu, že na konci roku budeme v rovině s příjmy a výdaji. Host z Mlázovic se nechal slyšet, že takový styl přednesu finanční zprávy ještě neslyšel.

 

  • Dále byla na programu volná diskuze, kde se projednávalo zejména zda plánovat či neplánovat ples SDH. Diskuze se točila i kolem případného zaměření, jestli "maškarní", "klasický ples", "pyžamový ples", atd. Bohužel výsledek diskuze lze popsat, jako velice nejasný, spíše ve hvězdách nad místním kostelem.

 

  • Závěr byl již tradiční a kdo vydržel do konce, určitě nelitoval. Myslím, že bych byl silně netaktní, kdybych popisoval co se dělo... Mohu napsat snad jen, že doporučuji všem, aby příště zůstali déle...

                                                                                             -W-

--------------------------------------------------------------------------

Okrsková soutěž Lužany 2006 - Muži

Poř. SDH čas celkem

1.

Konecchlumí

137,66

2.

Lužany

143,89

3.

Mlázovice

146,97

4.

Choteč

187,98

5.

Šárovcova Lhota

N

6.

Svatojánský Újezd

N

--------------------------------------------------------------------------