KonecchlumíOkres Jičín
První písemná zmínka o obci pochází z roku 1226. Na přelomu 16. a 17. století vlastnil vesnici Vilém starší Konecchlumský z Konecchlumí, jeden z 27 vůdců stavovského povstání popravených v roce 1621 na Staroměstském náměstí.
Drobečková navigace

Úvod > advent 2015

Vážení spoluobčané,

blížící se adventní čas bude v naší obci ve znamení mnoha kulturních akcí a událostí.

Zahájení bloku předvánočních slavností bude provedeno v Kamenici v sobotu 28. prosince 2015 od 17:00 hod., kdy se bude tradičně na návsi u Jánka konat rozsvícení vánočního stromu.

V neděli 29. prosince 2015 se bude rozsvěcet vánoční strom u kostela sv. Petra a Pavla v Konecchlumí v 17:30 hod. Poté bude překvapení pro návštěvníky akce v podobě živého "Konecchlumského orloje". Od 18:00 hod. proběhne Vánoční chrámový koncert regionálního sboru Miroslava Vobořila, jehož obdoba se konala v minulém roce v Mlázovicích a Sobčicích.

V sobotu 5. prosince 2015 naši obec navštíví "zvláštní skupina" ve složení mikuláš, anděl a čerti. Objednávky návštěvy u Vás doma lze provést ZDE.

V neděli 6. prosince 2015 proběhne od 17:00 hod. v kostele sv. Petra a Pavla v Konecchlumí Vánoční koncert dětského sborečku a jeho hostů. Pěvecký sbor je složený převážně z dětí ve věku 8-13 let, které absolvovaly Mateřskou školku v Konecchlumí. Jako hosté v rámci koncertu vystoupí např. Markéta Jarošová, Jaroslav Pácal nebo Kateřina Hakenová.

V rámci všeho uvedeného bude občerstvení zajištěno. Buďte srdečně zváni!

                                                                                                                                                                                          -W-