KonecchlumíOkres Jičín
První písemná zmínka o obci pochází z roku 1226. Na přelomu 16. a 17. století vlastnil vesnici Vilém starší Konecchlumský z Konecchlumí, jeden z 27 vůdců stavovského povstání popravených v roce 1621 na Staroměstském náměstí.
Drobečková navigace

Úvod > Obec > Aktuality > Advent 2016 v naší obci

Advent 2016 v naší obciDatum konání:
26.11.2016
Datum ukončení:
1.1.2017

advent_2016_úvod.png

Silvestrovské oslavy mají v naší obci následující podobu:

  • 31.prosince od 23 hod. program s ohňostrojem a občerstvením na návsi v Kamenici
  • 31.prosince o půlnoci setkání u mohyly Viléma Konecchlumského
  • 1.ledna od 11:45 hod. Novoroční projev starosty obce ve veřejném rozhlasu
  • 1.ledna v 18 hodin ohňostroj v Konecchlumí nad kostelem sv. Petra a Pavla (sledování od prodejny potravin v Konecchlumí).

silvestr kmc_plakát.PNG

I v letošním roce bude nabídka akcí věnovaných adventu velmi bohatá. Začínáme v sobotu 26.listopadu rozsvícením vánočního stromu v Kamenici na návsi, v neděli 27.listopadu pokračujeme v Konecchlumí u kostela sv. Petra a Pavla, kde bude součástí rozsvícení i "živý orloj", poté bude následovat chrámový koncert hudební skupiny Miroslava Vobořila v kostele. Na Štědrý den od 14 hodin je naplánovaná vánoční mše. Silvestrovské oslavy budou o půlnoci 31.12. v Kamenici na návsi s ohňostrojem. Na Nový rok bude program již tradiční, tedy od 11:30 hod. novoroční projev starosty obce v obecním rozhlasu a od 18 hod. ohňostroj v Konecchlumí.

Na vše uvedené jste srdečně zváni!

 

advent 2016_přehled.png

 

                                                                                                                                                                                      -W-