KonecchlumíOkres Jičín
První písemná zmínka o obci pochází z roku 1226. Na přelomu 16. a 17. století vlastnil vesnici Vilém starší Konecchlumský z Konecchlumí, jeden z 27 vůdců stavovského povstání popravených v roce 1621 na Staroměstském náměstí.
Drobečková navigace

Úvod > Obec > Aktuality > Informace starosty obce Konecchlumí spoluobčanům

Informace starosty obce Konecchlumí spoluobčanůmINFORMACE STAROSTY OBCE KONECCHLUMÍ SPOLUOBČANUM

Dle usnesení vlády č.240 ze dne 16.3.2020 se doporučuje občanům starším 70 let nevycházet mimo svá obydlí. Žádáme občany invalidní a starší 70 let, kteří chtějí zajistit dobrovolnickou službu donášky nákupu potravin, hygienických prostředků a léků, aby se telefonicky nahlásili na obecní úřad starostovi 725 082 483 nebo paní Janě Lánské 739 051 341.

Dále se dle rozhodnutí č.2 hejtmana KHK nařizuje na území Královéhradeckého kraje zákaz vstupu, pobytu a pohybu osob bez ochranných pomůcek dýchacích cest, tj. ústenky, roušky, respirátory, šátky, šály a obdobné prostředky chránící dýchací cesty.

Žádám Vás jako starosta a spoluobčan, DODRŽUJTE NOŠENÍ ROUŠEK, chráníte tím částečně sebe a zvláště své okolí. Buďme k sobě navzájem ohleduplní a budeme doufat, že svou ukázněností pomůžeme nákazu úspěšně zdolat.

Aktivně sledujte průběžné informace ve sdělovacích prostředcích, internetu a na stránkách a vývěskách obecního úřadu.

V Konecchlumí dne 18.3.2020                                                                  starosta obce

                                                                                                                             Rostislav Němec