KonecchlumíOkres Jičín
První písemná zmínka o obci pochází z roku 1226. Na přelomu 16. a 17. století vlastnil vesnici Vilém starší Konecchlumský z Konecchlumí, jeden z 27 vůdců stavovského povstání popravených v roce 1621 na Staroměstském náměstí.
Drobečková navigace

Úvod > curling 2014

V sobotu 8. března 2014 proběhl na zimním stadionu v Jičíně, 2. ročník turnaje v curlingu "O pohár hejtmana Královehradeckého kraje". Obec Konecchlumí reprezentovala dvě družstva, která poměřila síly s dvaceti týmy z východních čech. 

Tým Konecchlumí 1 byl složen z hráčů: Bohouš Jirsa, Štěpánka Kolcová, Jitka Hlawatschke, Mirka Pajkrtová a trenér Slávek Chalupa ml.

Tým Konecchlumí 2 byl složen z hráčů: Radek Smolík, Radek Kolc, Jirka Měsíček ml., Aleš Hlawatschke

 Tzv. "dívčí" tým bojoval velmi srdnatě a téměř to chvilku vypadalo, že zasáhne do bojů o medaile. První zápasy byly v podání i "chlapeckého" týmu nadstandardní a chvílema to vypadalo, že si Konecchlumí přijelo podmanit celou curlingovou krajskou konkurenci. Další zápasy ukázaly, že ani konkurence v přípravném období nespala a výsledky měly za příčinu následné nasazení do bojů o konečné umístění. Děvčata s Bohoušem hrála o 7. místo s týmem Nová Paka 3 a kluci semifinále s Markvarticemi.

Děvčata bohužel své poslední utkání prohrály, ale i tak je jejich konečné osmé místo vynikajícím výsledkem!

Chlapci své semifinále nerozehráli nejlépe a rychle prohrávali 2-0. Po trpělivé hře v dalších endech dokázali vyrovnat skóre a zápas dovést do prodloužení. Bohužel, zde byli naši chlapci v jadném vedení a poslední hod soupeře jim toto uzmul a odsoudil k zápasu o 3. místo.

V utkání o bronz byl úvod tentokrát lepší a hra pod kontrolou a následné vedení, dávalo naději na medailový úspěch. Bohužel, jako přes kopírák se opakovala situace ze semifinále, kdy bronzové medaile unikly našim borcům v poslední hře posledním hraným kamenem...

S odstupem času je nutné brát konečné 4. a 8. místo z 20ti zúčastněných týmů z Královehradeckého kraje, jako obrovský úspěch, který bude v příštích letech velmi obtížné obhájit.

Poděkování patří všem hráčům za vynikající reprezentaci obce a nesmí se zapomenout ani na vděčné fanoušky, které naše oba týmy neúnavně hnali za výhrami.

 

Odkaz na informace z loňského turnaje 2013 ZDE

                                                                                                                                                                                       -W-