KonecchlumíOkres Jičín
První písemná zmínka o obci pochází z roku 1226. Na přelomu 16. a 17. století vlastnil vesnici Vilém starší Konecchlumský z Konecchlumí, jeden z 27 vůdců stavovského povstání popravených v roce 1621 na Staroměstském náměstí.
Drobečková navigace

Úvod > Hasičský ples 2013

 

V sobotu 23.března 2013 se v Pohostinství U Patřínů v Konecchlumí uskutečnil hasičský ples. Neodmyslitelná událost, která by měla tvořit pevný bod kulturního života každé obce, byla uspořádána po dlouhých letech a bez jakékoli skromnosti lze poznamenat, že to bylo obnovení tradice na velmi zajímavé úrovni!

Ples byl "vyhlášen" ve stylu 60.let, nebo-li snahou o napodobění zásadních okamžiků slavného filmu Hoří, má panenko.

K tanci a poslechu hrálo vynikající duo Zdenda Pelců a Pája Šejnů.

Začátek plesu patřil tradičnímu okukování, v čem kdo přišel, kdo co má na hlavě a je třeba zmínit, že okukovat bylo co. Stylové oblečení téměř všech hostů plesu bylo na velmi vysoké úrovni a od pořadatelů musí putovat na stranu všech hostů neskonalá poklona za to, s jakou vervou se do "stajlování" vrhli. U přítomných dam vše dobarvovaly účesy a drdoly neskonalých rozměrů, které měly většinou na svědomí šikovné ruce Ivanky a Janičky :-) Pozadu nezůstali ani muži, kteří se oblékli do hasičských uniforem, čímž byla atmosféra hasičského plesu pouze podtržena.

První zásadní "kulturní vložku" obstaral slavnostní akt, který nebyl ten večer jako jeden z mála v recesistickém duchu, ale byl myšlen naprosto vážně. Bylo slavnostně poděkováno trojici (chtělo by se říci svaté trojici) děvčat, které jsou nedílnou součástí plesů, zábav, kulturních a společenských akcí na území obce. Holky Květuška Chudobová, Jaruška Kyselová a Jiřinka Patřínová, vykonávají nejen úlohu pokladních při pořádání výše zmíněných akcí, ale jsou svým přístupem a neutuchajícím elánem záštitou nad dobrou náladou všude tam, kde se tyto Dámy objeví. Nezbývá než zopakovat, co se skandovaně neslo sálem při hasičském plese: "Holky, děkujem!". Samozřejmě to neznamená, že by tímto jejich činnost měla být u konce, naopak. Holky, je nám ctí s Vámi spolupracovat a již teď je třeba se těšit na další akce s Vaší účastí a podporou.

Po slavnostním aktu se pomalu začala rozkrádat tombola, což byl jasný ukazatel nekvalitní práce strážců tomboly. Pověřeni tímto úkolem byl Jirka Poldi Polák (silný muž - měl budit rešpekt) a Jarda Turbo Rajtr (vzhledem k parametrům - specialista na pátrání pod stolem - jako jediný člen sboru se k tomuto nemusí ohýbat). Mezi hosty se to hemžilo asi nějakými "ftipálky"... :-) V přiložené fotogalerii je několik místních lapků zachyceno přímo při činu, proto si každý může udělat obrázek sám... :-)

Další bod kulturního programu byla volba královny krásy. Bylo nominováno celkem půltucet přítomných krasavic, ze kterých přítomní vybírali tu nej. Už samotná nominace ukázala jeden nezvratitelný fakt. Dvojice Zapletal - Maláčová, se mohla se svoji minulou resp. současnou snahou o pořádání soutěží krásy, jít leda vyfotografovat, neboť tento večer byly všechny seriózní prvky tohoto společenského fenoménu rozmetány "na hadry"!. Dámy Měsíčková, Hlawatschková, Vítová a trio Lánských ukázaly, že není rozhodně nemožné být nominována do soutěže o královnu krásy. Nutno dodat, že proti méně zkušenějším ženám měly výhodu ve znalostech 60.let, které náležitě využily, neboť toto období zažily "LIVE", kdežto jejich mnoho konkurentek pouze z vyprávění...

Výsledky korunovace jsou následující. Se stejným počtem hlasů titul více-více miss získaly Hlawatschková Hana a Měsíčková Luďa. Královnou krásy se o pouhý jeden hlas stala Eva Lánská (od Bobika). Při korunovaci obdržela korunku, květiny a šerpu z hasičské hadice. Celý akt byl uzavřen předáním ceny bývalému a dlouholetému předsedovi našeho sboru Jiřímu Lánskému st., kterou samozřejmě předávala čerstvě zvolená královna krásy. Na předání bylo velmi pikantní, že cenu předávala manželka svému manželovi... Cena byla uložena v luxusním dřevěném kufříku a o obsahu není třeba se nějak dlouze rozepisovat... :-)  (viz fotogalerie).

Poslední oficiální bod programu byla tombola. Nejdříve bylo nutné požádat všechny přítomné o navrácení cen a zhasnout, aby měl každý lapka prostor pro napravení svému svědomí. Po rozsvícení nejen že byly všechny ceny vráceny, ale nakonec to vypadalo, že bylo přihozeno i něco navíc... Předměty tomboly byly víc než zajímavé a velmi praktické. Nechyběly šišky tlačenek a salámů, uzené maso, prasečí hlava, živý kačer (v průběhu tomboly se na tanečním parketu vyexkrementoval), dárkové poukazy (např. brigádnické hodiny) a z elektroniky se nesmí zapomenout na několika hlavý videorekordér, televizor bez dálkového ovládání a hlavní cena televizor s dálkovým ovládáním! K úžasu všech, si všichni vylosovaní pro své "dary" přišli, s čímž se moc nepočítalo... :-)

Hasičský ples poté pokračoval do časných ranních hodin v báječné stylové atmosféře a nekončící zábavě.

Na závěr poděkování všem členům sboru, ale i nečlenům, kteří přispěli věcným darem do tomboly. Opakované poděkování patří zejména všem přítomným hostům, kteří svým osobitým způsobem přispěli k atmosféře celého večera a nasadili tak pomyslnou laťku hodně vysoko, nejen co se příštího plesu týká :-)

Díky Vám všem a na příštím stylovém plesu nashledanou!

                                                                                                                                                                                       -W-