KonecchlumíOkres Jičín
První písemná zmínka o obci pochází z roku 1226. Na přelomu 16. a 17. století vlastnil vesnici Vilém starší Konecchlumský z Konecchlumí, jeden z 27 vůdců stavovského povstání popravených v roce 1621 na Staroměstském náměstí.
Drobečková navigace

Úvod > Hasičský ples 2014

Po velice zdařilém Hasičském plesu v roce 2013, se bude konat další i v roce 2014. Stylové oblečení ze 60. let tentokráte vystřídá oblečení nejslavnostnějšího charakteru, tedy kostýmy nevěsty a ženicha.

Téma bylo zvolené a pečlivě vybrané na výroční členské schůzi SDH Konecchlumí, konané na konci roku 2013. U oblečení není limitované časové období, ani zeměpisné místní. Fantazii se tedy meze nekladou a všichni pořadatelé a organizátoři se již nyní těší na Vaše nápady a neopakovatelný festival, kde budou hrát prim ženy, jako nevěsty a muži, jako ženichové.

Účast v kostýmech není podmínkou, ale jako loňský rok, budou hosté v kostýmech obdarovaní lístky do soutěže o hodnotné ceny. Cena vstupného 80,- Kč (tématické oblečení = 5x lístek do tomboly zdarma).

Ples se bude konat v sobotu 22. března 2014 od 20:00 hod., k tanci a poslechu bude hrát jičínská hudební skupina K-band.

Rezervace vstupenek bude shodná s loňským a již osvědčeným modelem. Pro připomenutí, rezervaci míst můžou obstarat pánové od 18:00 hod. v místě konání plesu. Zde je třeba upozornit na možné nebezpečí "velký žízně", což je běžná hasičská choroba, která je téměř nevyléčitelná, ale její průběh lze poměrně dobře tlumit např. pivem atd. Netřeba dodávat, že se jedná o chorobu infekční, s min. inkubační dobou do projevu průvodních příznaků, proto se milé "nevěsty" netřeba divit, bude-li Váš "ženich" při rezervování míst, touto chorobou nakažen... Děkujeme za pochopení.

Zároveň žádáme všechny členy SDH Konecchlumí o věcný dar do tomboly. Dar může být všemožného charakteru, vítán je samozřejmě zábavný... Prosíme o tzv. "svatební zabalení resp. výzdobu" daru.

Předem všem členům, kteří darem přispějí, patří velké poděkování!

Tombolu je možné odevzdávat na bedra hasičů (např. Jirka Měsíček a Aleš Hlawatschke) a to nejdéle do pátku 21. března 2014.

 

Jste srdečně zváni!

 

                                                                                                                                                                                      -W-