KonecchlumíOkres Jičín
První písemná zmínka o obci pochází z roku 1226. Na přelomu 16. a 17. století vlastnil vesnici Vilém starší Konecchlumský z Konecchlumí, jeden z 27 vůdců stavovského povstání popravených v roce 1621 na Staroměstském náměstí.
Drobečková navigace

Úvod > hokej 2013

 

HC Konecchlumí vs. Agráč Team    13 - 5

Ve středu 13.břena 2013 sehrál tým HC Konecchlumí na zimním stadionu v Nové Pace další utkání, tentokrát proti kvalitnímu celku Agráč team. Původně zvolený termín byl bohužel posunut, což mělo za příčinu nemálo změn na soupisce dream teamu z Konecchlumí. Ve spojení s několika neomluvenými absencemi se v kabině, mnoho let neporaženého celku, málem ztratilo cca sedm statečných.

Začátek zápasu byl doslova raketový a HC Konecchlumí ukázal svoji sílu v praxi. Rozehrávka, přesnost a myšlenka byla samozřejmě co do kvality tzv. "béčková", neboť pouze z tribuny utkání sledoval Leoš Mario Jón. Na druhou stranu i pouhá přítomnost této legendy na zimním stadionu, nahnala pořádnou dávku strachu celému Agráč temu, včetně "kolaboranta-přeběhlíka" Měsíčka Jiřího.

Rychlé vedení a navýšení náskoku na rozdíl třídy pro HC Knc, zbrzdil tempo celého zápasu a poskytl malý odpočinek pro přítomné fanoušky, ale i pro hráče samotné. V tu chvíli se pokusili otěže utkání převzít hráči Agráč teamu, ale brzy zjistili, že se pokoušejí osedlat hodně divokého hřebce, který je za tuto opovážlivost okamžitě shodil ze sedla... Brankář Kvasnička působil poměrně jistým dojmem, zejména u střel které svištěly více jak 12 metrů mimo jeho svatyni. Obranu si zkušeně dirigoval Mádle, který jako jeden z mála na kluzišti dokázal "překládat doprava".

Přibližně v polovině zápasu se projevil agilní Smolík, kterému se poprvé v utkání povedlo vystřelit směrem do soupeřova útočného pásma. Snažil se jej napodobit i Měsíček A., kterému ovšem při tomto pokusu sjel puk z hokejky a vrtkavý touš těsně minul reklamní panel vedle hostujících vrátek na střídačku.

Pokusy Agráč teamu většinou končily v jejich vlastním obraném pásmu, což byl důsledek agresivně vedeného forčekování HC Knc. Podařilo-li se již Agráčům přes hradbu projít, následoval téměř samostatný nájezd na našeho Kvasničku. Velkým štěstím pro HC Knc byl velký rozměr kluziště. Útočník Agráč teamu většinou neměl dostatek sil na přebruslení celého kluziště na jeden zátah a těsně před pomyslnou branou útočného pásma HC Knc skonal.

K vidění byly i zajímavé pokusy Kazdy M., který dokázal dvakrát za sebou nepřesně přihrát bekhendem. Oku lahodily i neutuchající pokusy o hokejovost  Pácala F., který snad třikrát bruslil i pozadu, což do tohoto dne v Knc uměl pouze Leoš Mario Jón.

Samozřejmostí byl rozdíl v držení touže, měl-li jej na své hokejce Vágenknecht O. Pro většinu přítomných byly jeho kousky neopakovatelné a z hlediska pohybového rozsahu neproveditelné.

V závěrečné části zápasu se rozchytal branař Agráč teamu, který si smlsnul na několika vyložených šancích HC Knc.

Závěrečné hodnocení utkání lze posunout do roviny, kdy a kde se objeví hokejový klub, schopný náš velkoklub porazit resp. bude-li schopen stát se rovnoceným soupeřem. Rychlost, hbitost, agresivita, síla a touha zvítězit. To vše jsou vlastnosti, které jsou jednoznačně podepsané za výsledkem celého utkání. Hráči HC Konecchlumí opět dokázali všechny své síly a formu načasovat na ten jeden moment v sezóně a zvítězit. V diskuzích přítomných diváků se před koncem utkání nejčastěji diskutovalo nad otázkou, kdo a kdy viděl naposledy HC Konecchlumí na kolenou, kdo a kdy naposledy viděl HC Konecchlumí, jak gratuluje svému soupeři k výhře? Ani pamětníci nedokázali na tuto otázku odpovědět a všem se tak s mrazením v zádech do mysli vkrádalo přirovnání k legendárnímu hokejovému týmu "sborné" z doby dávno minulé. Dokonce padla otázka, dokázal by současný HC Konecchlumí přehrát reprezentaci SSSR v čele s legendární pětkou Fetisov,  Larionov, Krutov, Makarov a Kasatonov? Ota Černý v pořadu "Na slovíčko...", věnovaném uvedenému tématu, nepřímo připustil, že by rušští hokejoví velikáni měli co dělat, aby neutrpěla jejich pověst světových vládců v ledním hokeji. Historicky je pro tyto veterány asi velké štěstí, že nemuseli své síly měřit s "hokejovými mašinami" z Konecchlumí a v současné době se tak mohou těšit pouze se vzpomínkami na úspěchy, nikoli na pořádný "vejbuch"...

Díky všem hráčům, trenérům, celému realizačnímu týmu, ale i fanouškům za podporu. Nebýt celého řetězce, asi by nikdy nevznikl fenomén HC Konecchlumí.

 

Ohlasy nejen na utkání doma i v zahraničí:

Ovečkin: "Mrazí mě v zádech, když si představím, že by mě někdy bránil Mádle...".

Malkin: "Bylo by pro mě ctí, přihrát na gól Smolíkovi nebo Měsíčkovi".

Jágr: "Neznám větší propagaci českého hokeje ve světě, než je pojem HC Konecchlumí. Do týmu bych šel i hlídat parkoviště s autobusy před zimákem".

Gretzky: "Pro NHL velké štěstí, že se Konecchlumí geograficky nachází v Evropě... ...v NHL by si asi moc jiných týmů ke Stanley Cupu nečuchlo...".

Hašek: "Kdybych někdy chytal proti HC Konecchlumí, kapitolu o tomto utkání bych ve své biografii vynechal... ...byl by to asi ukrutnej buchec".

Hadamczik: "Utkání jsem viděl a s jednotlivými hráči rozebíral jejich možnou účast na letošním MS. Smolík, Měsíček A. a Pácal pojedou určitě, bude-li zdravotně v pořádku počítám samozřejmě s Leošem Mário Jónem".

Lener: "S Lojzou (Hadamczik pozn. red.) jsem o jednotlivých hráčích mluvil. Tlačí nás bota hlavně v přesilovkách, kde by nám pomohl Leoš Mário Jón, který dokáže svoji rychlostí a myšlenkou rozhodovat zápasy. Do obrany by se nám hodil i Mádle".

 

                                                                                                                                                                                               -W-