KonecchlumíOkres Jičín
První písemná zmínka o obci pochází z roku 1226. Na přelomu 16. a 17. století vlastnil vesnici Vilém starší Konecchlumský z Konecchlumí, jeden z 27 vůdců stavovského povstání popravených v roce 1621 na Staroměstském náměstí.
Drobečková navigace

Úvod > hokej 2013/2014

  jméno *star* HC Knc
1. Šídlo Luba
2. Zachoval Tomáš
3. Mádle Štěpán
4. Chudoba Stanislav ml.
5. Svoboda Michal
6. Svoboda Tomáš
7. Hlawatschke Aleš
8. Zachoval Honza
9. Vít Lukáš
10. Pácal Fanda
11. Vágenknecht Ondřej
12. Kazda Michal
13. Smolík Radek
14.  
15.  

HC Konecchlumí vs. Agráč Team   6 - 4

Ve čtvrtek 7. listopadu 2013 se na kluzišti v Nové Pace uskutečnil další zápis do historie nejen tuzemské hokejové scény. Ke svému utkání nastoupil legendární hokejový dream-team HC Konecchlumí. Není důležité kdo byl soupeřem, ale zmínit to lze: Agráč Team.

Samotnému utkání předcházela nominace hráčů a kvalitativní filtr na led pustil plný tucet hokejistů v barvách HC Knc. Nominace byla následující: bratři Tomáš a Honza Zachoval, bratři Michal a Tomáš Svoboda, Luba Šídlo, Štěpán Mádle, Lukáš Vít, Aleš Hlawatshke, Radek Smolík, Standa Chudoba ml., Ondra Vágenknecht a Fanda Pácal.

Výběr hráčů nebyl vůbec bez komplikací, už post branaře byl zkouškou pro všechny manažery klubu. Jasná brankařská třináctka Pavel Kvasnička se bohužel při svých volnočasových aktivitách zranil (aktivity mimo smlouvu s HC Knc), musela být tedy povolána nejasná brankařská dvanáctka Aleš Hlawatschke. U hráčů v poli byla situace odlišná. Kvalita čišela z každého jména na soupisce a velká škoda např. pro Michala Kazdu, který byl na poslední chvíli odstraněn z nominace pro vážný urologický (infekční) problém, který by ohrožoval nejen soupeře, ale i borce HC Knc. Za zmínku stojí i postoj Fandy Pácala, který vtipně spojil svoji smluvní povinnost (hokej) s volnočasovou aktivitou (Levou rukou band). Do Nové Paky jel s kapelou dělat hudební doprovod na taneční kurz, ale po "vyložení" zbytku kapely, uháněl za týmem na zimní stadion. Ostatní hokejisté prošli zdravotními testy bez problémů, pouze Radek Smolík si postavil hlavu a že chce hrát pouze v reprezentačním dresu Jardy Jágra. Po splnění této podmínky, již nic nebránilo bezproblémovému zahájení zápasu.

Úvodní minuty se odehrály za asistence nervozity na obou stranách a hra se neposouvala dál než do středního pásma. První šanci měl překvapivě Agráč Team, ale gólové radosti zabránil levý beton Hlawatschkeho výstroje, hbitě přiložený k ledu. Červené světlo se chvíli poté rozsvítilo na druhé straně a vše nasvědčovalo další jednoznačné záležitosti ze strany Konecchlumských. Agráč Team navýšil počet útočících hráčů z nuly na jednoho a bylo to znát. Nestandardní odraz puku za brankou Konecchlumských připravil velkou gólovou šanci Agráč Teamu, který ji dokázal využít. Další minuty byla hra spíše neuspořádaná a z této agónie dokázala vystoupit střela Petra Němce (Agráč Team), která měla parametry zpožděného osobního vlaku (pomalá, jela dlouho a bylo otravně nepříjemné na ni čekat). Bohužel, i tak dokázala skončit v síti HC Konecchlumí, neboť konecchlumský branař si v tu chvíli pobaveně sledoval reklamní spot na TV kostce nad ledem...

Po několika minutách obyčejného hokeje se vše schylovalo k zajímavějším pasážím. Hráči obou týmu se snažili předvést to nejlepší, ale převaha byla stále patrná zejména ze strany HC Knc. Tu přišel golfák od mladýho Svobody, tu rychlá klika u staršího Svobody, tu píchnutí holí od Smoldy, tu profesorsky odebraný puk od Luby Šídla, tady začal Fanda Pácal překládat doleva, tu zase Ondra Vágenknecht přitvrdil muziku a čistým hitem obrátil svět vzhůru nohama několika protihráčům, tu se Zachyčové chtěli předvést v útoku stylem, já na bráchu, brácha na mě, tu se Stenlymu Chudobovi rozvázala tkanička na pravé brusli, tu skočil Štěpán Mádle po hlavě do střely, tu přejel Lukáš Vít celé kluziště tam i zpět pozadu... No bylo se nač dívat a to nebyla odehraná ani necelá polovina zápasu.

Po šokujícím obratu Agráč Teamu a snaze o re-obrat HC Knc, následovala brankově bohatá pasáž zápasu, kde se stav postupně měnil až do ještě více šokujícího stavu 4-2 pro Agráč Team. Tento moment byl impulsem pro všechny hráče a trenéry HC Konecchlumí. Na střídačce se začalo šikovat se sestavou a výsledkem byl totální hokej a až házenkářský způsob vedení útoku do urputné obrany Agráč Teamu. Velkou překážkou pro Konecchlumské ostrostřelce byl branař Agráče, který dokázal lapat i ty nejvyloženější šance. Nepopsatelnou kuratelu střel nakonec nedokázal ani on zvládnout a několik kapitulací nakonec otočilo stav až na konečný 6-4 pro HC Konecchlumí. Agráč team se zmohl pouze na několik pokusů, kde za řeč stály dva, kdy první z nich byl lapen lapačkou Hlawatschkeho po samostatném úniku hráče Agráč Teamu. Poslední vážnější situace před Konecchlumskou brankou se odehrála při prudké střele hráče Agráč Teamu, která svoji pouť ukončila na pravé tyči branky resp. v brankovišti za roztaženým branařem Konecchlumí.

 

Při vzpomínce na zápas, je třeba zdůraznit útočnou sílu HC Konecchlumí, která byla kořeněná rychlostí a agresivitou, po ztrátě puku neskonalou touhou všech hráčů po napadání a tak se nejednou stalo, že ztracený touš byl vybojován ještě v obranném pásmu soupeře (rukopis Leoše Jóna). Mnoho útočných akcí bylo zastaveno až s pomocí prakticky všech hráčů soupeře v brankovišti nebo zoufalým až bezmyšlenkovitým úderem hokejky do puku s jeho odpálení směrem, který v daný moment na první pohled nedával smysl.

Celý zápas byl veden korektně a nebýt několika "háčku" zběhlého Jirky Měsíčka v barvách Agráč Teamu, nebyl žádný zákrok kategorizován, jako nedovolený a hodný umístění hráče na trestnou lavici.

Nemalé poděkování patří všem hráčům za předvedený výkon a vzornou reprezentaci. Tomáš Zachoval si zaslouží min. uznání za manažerskou práci při sestavování nominace. V neposlední řadě je třeba poděkovat i všem věrným fanouškům za podporu, kterou samozřejmě celý tým na ledě cítil a je určitě škoda malé kapacity zimního stadionu v Nové Pace, což nedovoluje uspokojit všechny zájemce o shlédnutí koncertování hokejových virtuózů z HC Konecchlumí.Další historický zápis do dějin hokeje nemohl zůstat bez povšimnutí u nejen hokejových osobností:

Lojza Hadamczik: Pane redaktore, k tomuto zápasu se mi těžce hovoří. Ve stejný čas jsme hráli s reprezentací se Švédskem a dostali jsme vylágoš 6-0. Bohužel, nedokázal jsem přesvědčit Smolíka, Chudobu a ani jednoho z bratrů Svobodových nebo Zachovalových, aby jeli s námi... O absenci Štěpána Mádleho v obraně ani mluvit nemusím, neboť náš výsledek hovoří za vše! Dopředu nám chyběla myšlenka, rychlost a agresivita Leoše Jóna, se kterým samozřejmě počítám do Soči. Reprezentační tým je v současné době v těžké situaci a tým by potřeboval nový impuls. Asi zkusím oslovit Karla Kvasničku, zda by mi alespoň do MS nepomohl asistováním u nároďáku.

Martin Brodour: na zápas jsem se díval na Sky sports s Jardou Jágrem u nás v klubovně. Jarda mi o HC Konecchlumí vyprávěl, jak to tam chodí a že ho strašně mrzí, že se mu zatím nepodařilo projít nominačním filtrem do hráčského kádru. Já osobně si pamatuji z žáků New Yersey, když se mnou chytal Aleš Hlawatschke, tenkrát jsem mu kryl záda a dělal dvojku. Když se dnes podívám na jeho statistiky, tak nechápu...  ...obdržet za celou kariéru pouze 4 branky, to je přímo robotické...!!! Bohužel, nedokázal jsem jít v jeho stopách a následovat jej do HC Knc... Slabou náplastí mi zůstává Stanley Cup, ale popravdě, raději chytat za HC Knc než mít doma nějaký prsten...

Radek Duda: Měl jsem původně hrát za Agráč Team, ale před lety jsem dostal do čuchometru od Fandy Pácala, tak jsem se raději omluvil pro zastřižený nehet na prostředníčku levé nohy.  

Slavomír Lener: Na utkání jsem osobně byl. Abych nebudil pozornost, přestrojil jsem se za barmanku a zápas sledoval z hospody. Nechci předjímat ani nic zakřiknout, ale z dvanáctky hráčů HC Knc, bude v nominaci na Olympiádu možná i deset jmen. Teď samozřejmě nemohu prozradit kdo to bude, absolutní jistotu má pouze Pavel Kvasnička na postu brankařské třináctky nebo bude plnit roli kuchaře + řidiče autobusu a přinejhorším bude hráčům malovat na tváře naše vlajky. Takže ten s námi jede určitě...

Vladimír Růžička: A vo čem se jako chcete u HC Knc bavit???!!! O obraně s brankařem? Snažím se aplikovat jejich způsob hry i ve slavii, ale nemám tolik vhodných hráčů, pro tak náročný styl. A útok? Před lety jsme s HC Knc hráli přátelák a ještě teď se klukům točí hlava...

Kateřina Neumanová: K hokeji mám celkem blízko a ráda vzpomínám na cestu letadlem z Nagana 98. Pamatuji si, jak tehdy většina kluků skloňovala v superlativech HC Konecchlumí. DO té doby jsem také měla v hlavě hlavně NHL, Jardu Jágra, Hašana, ale od té doby vím, že kdo něco v hokeji dokázal, prošel přes HC Konecchlumí.

Pavel Nedvěd: Znám se s Jardou Jágrem, takže mi o HC Knc mnohokrát vyprávěl. Já mám ke klubu také blízko. Do Nové Paky jsem se letěl podívat soukromým tryskáčem, ale nebylo mi umožněno přistání na nedalekém letišti v Chotči. Letěl jsem tedy dál a číhnul se na naši hokejovou reprezentaci se Švédskem... Měl jsem pocit, jako kdybych místo zápasu Juventus - AC Milán, sledoval utkání Kacákova Lhota - Smidary.

Tomáš Berdych: Davis Cup jsme vyhráli vlastně i díky HC Konecchlumí. Když jsme s Radkem sledovali zápas v Nové Pace proti Agráč Teamu, říkali jsme si, že bychom chtěli být ve svém oboru alespoň podobně dobří a slavní, tak jako hráči HC Konecchlumí. I Djokovič mi po zápase v Bělehradě dával svoje tel. číslo, kdybych se dostal k lístkům na zápas HC Knc, abych mu zavolal.

 

 

                                                                                                                                                                    -W-