KonecchlumíOkres Jičín
První písemná zmínka o obci pochází z roku 1226. Na přelomu 16. a 17. století vlastnil vesnici Vilém starší Konecchlumský z Konecchlumí, jeden z 27 vůdců stavovského povstání popravených v roce 1621 na Staroměstském náměstí.
Drobečková navigace

Úvod > hokej 2013/2014 II

  jméno star
1. Zachoval Tomáš   
2. Pácal Fanda
3. Smolík Radek
4. Vágenknecht Ondřej 
5. Mádle Štěpán
6. Zachoval Honza
7. Chudoba Stanko
8. Kvasnička Pavel
9. Svoboda Tomáš
10. Svoboda Michal
11. Vít Lukáš

 

 

HC Konecchlumí vs. Agráč Team   9 - 1

Ve čtvrtek 27. února 2014 se uskutečnil další zápis do hokejové historie a v podání HC Konecchlumí, jak jinak než nesmazatelným písmem.

(Ne)přátelské hokejové utkání HC Konecchlumí vs. Agráč Team, se uskutečnilo na zimním stadionu v Nové Pace. Po nepříliš úspěšném vystoupení naší hokejové reprezentace, měl být zápas hojivou mastí na poškrábanou hokejovou duši tuzemských fandů.

Zápas byl původně plánován na 20. února 2014, ale na přání vedení hokejového svazu, byl o týden odložen. V případě postupu reprezentace do bojů o medaile, by byl do nominace dodatečně zařazen nejeden hráč HC Knc.

K utkání samotnému... Zápas odstartoval drtivým hydraulickým tlakem HC Knc a již po několika sekundách svítilo červené světlo za branařem Agráč Teamu. Rychlý gól měl na průběh hry vliv a pro Agráč Team nebylo jednoduché se z nástupu soupeře oklepat. K prvnímu střeleckému pokusu směrem do obranného pásma HC Knc došlo až v cca páté minutě hry. Střelu bezpečně kryl Kvasnička a stihl si u toho hranou vyrážečky rovnat nedotažený suspenzor.

Po vteřinovém vyrovnání hry, přišel opět kolotoč od HC Knc, který sebou přinesl několik branek v síti Agráč Teamu. Gólové radosti se rýsovaly po nápaditých kombinacích ve velké rychlosti. Všechno možné i nemožné překonala branka z hole Smolíka, který již 19 let hraje v nepřetržité životní formě! Ve vlastní obranné třetině vybojoval puk, sám si jej nahodil do útočného pásma, kde si jej dobruslil těsně za modrou čárou. V tu chvíli přišel bodyček zprava (odolal), krosček zleva (odolal), háček zezadu (odolal) a k tomu všemu proti němu vyrazil brankář. V jeden mžik se zdálo, že se puk ve změti těl ztratil, ale pro všechny přítomné to byla mejlka. Najednou se puk vznesl do výšky a úchvatným lobem přes hlavu brankáře dolétl až do sítě. Snad jen Karel Poborský na ME v Anglii 1996, předvedl podobný kousek. Jiný historický sportovní okamžik se tomuto nepodobá, natož přibližuje. Hráč Smolík si tímto gólem připsal dva kanadské body, když tuto branku vstřelil i sám nahrál, což je samo o sobě historický průlom v hokejové historii!

V polovině zápasu se všem přítomným začala vkrádat do hlav myšlenka, zda dokáže Agráč Team korigovat vývoj skóre, resp. zda vůbec vstřelí čestnou branku. Nejblíže k tomuto měl kolaborující Němec Petr, odchovanec HC Knc, který byl v dorostenecké kategorii pro hrubou nekázeň a nedodržování životosprávy, přeřazen do individuálního tréninkového programu. Bohužel, ani toto varování se k srdci nevzal a opakovaně (min. 3x za měsíc) nešel na kutě po večerníčku. Za tabulkové odstupné byl uvolněn na splátky do Agráč Teamu. Zpět na zápas do Nové Paky... Zmíněný Němec měl nemálo možností k samostatnému úniku, kdy téměř celý svůj herní čas trávil na hranici modré čáry svého útočného pásma. Ani jeden z celkových 28 pokusů o samostatný únik nebyl úspěšný, neboť jednou překážel puk, podruhé zase hokejka (stále se dokola opakující proces) a pro vstřelení branky je právě spolupráce puku a hokejky jedním z nejdůležitějších faktorů (viz 2. lekce hokejové abecedy).

Hráči Agráče přesto branku vstřelili. Ve fázi největší zoufalosti a v počátku tvorby plánů na skupinové ukončení hokejových kariér uvnitř Agráč Teamu, se v rohu kluziště po levé ruce Kvasničky (má obě ruce levé, pro lepší orientaci tedy v prostoru pravého beka HC Knc), se v dosahu touše o hokejku opřel Měsíček. Při tomto došlo ke kontaktu s pukem, který nabral trajektorii směr brankoviště Kvasničky. Ten měl naneštěstí nohy rozcápnutý, jak štafle malíře Mazálka a tak nebylo překvapení, když kotouč cca 19,4cm pod spodní částí povoleného suspenzoru zaplul až do sítě. I hráč Měsíček naplňuje všechny předpoklady hokejového kolaboranta, neboť i on je výplod hokejové líhně HC Knc. Podobně, jako dříve jmenovaný Němec, i Měsíček byl z kádru HC Knc vyřazen v dorosteneckém věku. Pro činovníky klubu se tenkrát nejednalo o jednoduché rozhodnutí. Měsíček patřil k velkým talentům, ale ve své době i k velkým vzorům celého českého hokeje (dokonce i např. Jarda Jágr si nechával narůst stejně dlouhé vlasy, jako on). V zákulisí měl pověst hráče, který na dámském WC dokáže obehrát celou pětku soupeře a puk poslat mísou až do čističky! Konec v HC Knc byl podobný, jako u Němce z důvodu životosprávy. Měsíček nešel po večerníčku spát za měsíc (kalendářní) dokonce 4x!

Druhá polovina utkání byla celá pod taktovkou HC Konecchlumí a za stavu 7-1 se dokonce stadionem nesla myšlenka na "čepování" desítky. Smolík mezitím útočil na hatrick, bohužel neúspěšně. Ke konci zápasu si mnohdy hráči Agráče připadali, jako nože v mixéru, jak museli stále reagovat na rotující útočníky soupeře. Zde je třeba ještě připomenout zajímavý střelecký pokus Smolíka, který pálil přímo z buly a celá akce připomínala myšlenku legendárního Leoše "Mária" Jóna.

Závěrečný gólový účet se zastavil na skóre 9-1 pro HC Konecchlumí. Netřeba připomínat a rozebírat stále probíhající sérii neporazitelnosti HC Konecchlumí. Série má parametry nepřekonatelnosti. Pokud by se dnes rozhodl některý prezident klubu vytvořit podobný neporazitelný kolos a dokonce by si i pohrával s myšlenkou na překonání série, začít by mohl, ale o tom, zda se věc podařila, by si musel nechat v lepším případě vyprávět od v tuto chvíli nenarozených pravnoučat.

Díky všem hráčům za vzornou reprezentaci klubových barev!

 

Utkání samozřejmě neuniklo pozornosti nejen hokejových osobností (viz ohlasy níže):

Lojza Hadamczik: "S klukama z HC Knc jsem byl domluvený, že přijedou hrát semifinále a finále. Bohužel, na čtvrtfinále nemohli přiletět, neboť mnoho z nich bylo na oslavě jmenin strýčka, dva kluci jeli k tetičce na Moravu, jeden pomáhal ségře s malováním koupelny a jeden slíbil, že odveze kámoše večír z putny. Důvody samozřejmě chápu a beru je. Když si vzpomenu, jak se k nám zachoval např. Hertl, je mi z toho ještě dnes smutno... Nebo si snad někdo myslí, že mám být naštvaný na Smolíka, že musel s autem na technickou a nejel s námi?!"

Pavel Bure: "Svého času mi říkali -ruská raketa-, když jsem viděl poslední zápas HC Knc, připadal bych si, jako namoklá petarda... V Rusku jsme víc řešili zápas HC Knc vs. Agráč Team, proti turnaji na Olympiádě, proto možná nebyl takový poprask z předčasného konce sborné..."

Roman Čechmánek: "Před lety jsem zažil neskutečnou éru hokejového vrcholu ve Vsetíně. Proti HC Knc byl náš počin dětským klouzáním na kaluži před barákem, než zápis hodný historického charakteru."

Usain Bolt: "Letos přijedu na Zlatou tretru do Vítkovic, ale můj start tam beru, jako doprovodný program. Do České Republiky jedu hlavně za klukama do Konecchlumí. Bude pro mě velkou ctí, vyfotit se např. s bratry Zachovalovými nebo Svobodovými. Nemluvím o tom, podat si ruku s Jónem nebo Smolíkem... Doufám, že mě kluci vezmou třeba k mohyle a snad bude i pěkné počasí, aby byla vidět třeba Kovač, Kabáty nebo Třtěnice."

Zdeněk Štybar: "Letošní MS v cyklokrosu jsem opravdu neměl v plánu ještě ráno v den závodu. Pak mi zavolal Leoš Jón, že jde s klukama na pivsona a rád by, abych jel. Popravdě, kdyby volal Barack Obama, těžko bych své plány přehodnotil, ale když mluvíte s Jónem, težko najdete pomyšlení na zamítavou odpověď, nemluvím o vykonání zamítnutého stanoviska."

Erik Karlsson: "Když jsme hráli první zápas proti Čechům na Olympiádě, byl jsem se dvakrát přebalit, neboť nám nějaký novinář řekl, že na poslední chvíli dorazilo přesilovkové komando z Konecchlumí..."

Henrik Lunquist: "Vím o problémech Erika (Karlsson - pozn. redakce) před zápasem s Českou reprezentací. Já se bohužel přebalit nestihl ani jednou, ale gólmani mají výhodu ve větším suspenzoru a hokejových gatích - tam se ztratí věcí..."

Petr Nedvěd: "Když jsem jeli do Pardubic a do Hradce na extraligový zápas, přál bych každému, aby viděl/slyšel to ticho, když jsme přijeli k odbočce do Kamenice, přes Konecchlumí všichni dělali, že spí a v Bílsku, kdosi řekl jen -Bílsko-."

Martin Straka: "V předsezónní přípravě jsme hráli proti HC Knc. Pamatuji si, jak jsme šli z kabiny na led a Smolík vzal uklízečce koště a starý hadr na podlahu... Dal mi s hadrem housle tam a zpátky a tím koštětem bekhendovou zadovkou přes celou délku chodby zhasnul světlo vypínačem u dveří... Kluci říkali, že to prej kdysi udělal i Dudovi a tomu dodnes přimrkává levé oko, když vidí na zdi vypínač od světla..."

Teemu Selänne: "HC Konecchlumí je nejen v mých očích absolutní fenomén. Když si to tak vzpomínám, neznám od nás borce, který by si na konzoli při paření NHL2014 nenastavil, že hraje za HC Knc."

Ondřej Moravec: "Na biatlonovém MS v Novém Městě, jsem potkal Smolíka na chodbě u záchodů vedle střelnice. Povídám mu, že jsem slyšel co udělal tenkrát Dudovi na chodbě s koštětem a hadrem. Neuvěřitelně skromně se na mě usmál, tamní uklízečku poprosil o koště, z umyvadla si sklepl mýdlo, dal mi housle tam i zpátky, popoběhl ke dveřím, tam si obhodil Svendsena a švihem trefil mýdlo do prostředního terče... Za chvilku přiběhl Ondra Rybář a nadával, že nějaký zoufalec hází mýdlo do terčů... Když jsem mu řekl, jak se to stalo, šel ránu ještě vočíhnout triédrem a pouze hles, že to bylo lehce na pátou hodinu, ale jinak čistej střed..."

Eva Samková: "Kluky z HC Knc velmi dobře znám už léta. Do Konecchlumí jezdím na sáňkařské závody, kde se mi zatím moc nedaří. Po závodech si většinou dojdu mrknout na trénink nebo s klukama jen tak poklábosíme. Fascinuje mě, jak jsou všichni skromní a člověk by řekl, až normální kluci. Je neuvěřitelné, že jdete po Konecchlumí a najednou třeba potkáte Smolíka, Jóna nebo Mádleho. Vůbec na nic si nehrajou a v obci se chovají, jako každý normální kluk z vesnice." 

              

                                                                                                                                                                       -W-