KonecchlumíOkres Jičín
První písemná zmínka o obci pochází z roku 1226. Na přelomu 16. a 17. století vlastnil vesnici Vilém starší Konecchlumský z Konecchlumí, jeden z 27 vůdců stavovského povstání popravených v roce 1621 na Staroměstském náměstí.
Drobečková navigace

Úvod > IX. zájezd NCK - zimní

 

 

V sobotu 1. března 2014 se uskutečnil předjubilejní devátý podnik Neexistující cestovní kanceláře. Zimní varianta výletu všechny účastníky navedla opět do Krkonoš na trasu Špindle baude - Rokytnice nad Jizerou.

Rekordní zimní účast bezmála čtyř desítek "klientů" ukázala, že i drsnější druh turistiky má své místo v portfoliu nabízených služeb NCK.

Počasí bylo tentokráte cestou na hory nejisté. Předešlé dvě "wintr-klasiky" byly okořeněný luxusním, až katalogovým zimním počasím s nejazurovějším azurem, jaké si lze jen představit. Zlí jazykové již dlouho před zájezdem proklamovali, že na třetí pokus se již počasí nemůže povést a zcela určitě bude v termínu zimního zájezdu metelice se sibérií. Opak byl pravdou. Krakonoš se opět vyznamenal... Ještě ve Špindlerově Mlýně bylo pochmurno až nepříjemno. Při příjezdu k Josefově boudě se ovšem začalo z mraků klubat slunce a u Špindle baude bylo počasí učebnicového inverzního rázu. Pohled z hřebenů Krkonoš na "pokličku", která dusí všechny obyvatele v údolí, je fascinujícím pohledem a přírodním úkazem, který nemá pro každého milovníka turistiky a hor obzvláště, obdoby.

Malá vsuvka. Dopravu na zájezd "vysoutěžila" přepravní společnost Fejfar Bus, která sice poslala autobus, dejme tomu obstojné kvality (luxusní byl v roce výroby - tedy 1987), ale s řidičem,o kterém měl snad každý pochybnosti, je-li vůbec možné, že má nějaký majitel autobusové dopravy odvahu, svěřit mu stroj ze svého vozového parku a nedej bože, aby do něj i naložil lidi a dokonce se s nimi rozjel... Martin Klíma, bude muset sníst ještě hodně krajíců chleba a natankovat hodně plných nádrží autobusu, aby dosáhl (spíše přiblížil se) na kvality např. pana profesora řízení Radechovského, který koncertuje při řízení historického Karosa NO80... ...a v neposlední řadě bude muset sundat čepici, která má min. nebezpečné parametry, neboť mu co chvíli padá do očí a způsobuje nadměrné pocení hlavy.

Zpět na hřebeny. Trasa ze Špinlde baudy vedla po staré známe cestě Česko-polského přátelství až do sedla nad Martinovkou, kde se zahnulo doleva směr Martinova bouda. Tam na nás již netrpělivě čekali, aby mohli ukojit naše žíznivé chtíče zlatavým mokem.

Po napojení se vyrazilo po traverzu na Labskou boudu. Tento železobetonový monument dal zapomenout na předešlé zimy, kdy byl v držení "horalů" Pumra a Ryby. Zatímco v předešlých sezónách se v obrovské jídelně v koutě krčil číšník, druhý kout měl obsazený spící kuchař a ve třetím koutě se zimou klepal zbloudilý host, nyní je situace zcela jiná. Bouda měla vytvořený obklad z běžeckých lyží a na místo v restauraci se téměř sepisoval pořadník. Shodný provozovatel se známou Luční boudou udělal své a když k tomu je připočteno parádní pivko Paroháč z minipivovaru na Luční boudě, nelze než smeknout a při tom si třeba pochutnat na domácím famózním chlebu se sádlem, který je v menu nabídce :-)

Po příjmu energie z Labské boudy následovala cesta směr zahrádka Růženky Harrachové (Růženčina zahrádka) a přes Kotel na Dvoračky, kde byla v plánu zastávka v horské chatě Štumpovka. Sice zimní zájezd, ale celá výprava si dala pivínko venku na terase, jako by právě nebyl březen, ale červenec...

Cesta z Dvoraček do Rokytnice nad Jizerou byla okořeněna několika zrádnými ledovými plotnami, ale jinak se šlo po čisté cestě beze stopy sněhu.

Závěrečná zastávka byla naplánovaná a zarezervovaná v Hotelu Starý mlýn, který je na kraji Rokytnice bezprostředně při cestě na Dvoračky. Tam pro účastníky zájezdu dorazil autobus i s řidičem.

Zimní zájezd se i tentokrát povedl na výbornou a i tentokrát na tomto měl lví podíl Krakonoš, který opět potvrdil svoji vlídnou tvář směrem ke všem, kdož mají cokoli společného s Neexistující cestovní kanceláří. Krakonoši děkujeme! Poděkování patří i všem klientům NCK, kteří svojí ukázněností a přístupem přispěli k vytvoření dalšího nezapomenutelného dne, který byl Neexistující cestovkou zaštítěn. Zvláštní poděkování všem pekařkám, které do autobusu připravily kulinářskou fajnes-parádu v podobě všemožných laskomin. Díky, nebýt vás... :-)

Na jubilejním X. zájezdu NCK naviděnou!

                                                                                                                                                                                       -W-

 

mapa trasy:

Počet přihlášených  38
Počet volných míst 7

 

 jméno klientabus nástup
1. Hlawatschke Alda   Konecchlumí 
2. Havelka Milhaus Butoves
3. Odvárko Josef Jičín
4. Odvárková Jitka Jičín
5. Chalupa Slávek Jičín
6. Pajkrtová Mirka Jičín
7. Měsíček Jiří ml. Konecchlumí
8. Hruš Luděk Nová Paka
9. Měsíček Aleš Konecchlumí
10. Bocek Ivo Konecchlumí
11. Kozáková Jana Konecchlumí
12. Kubánek Karel Jičín
13. Kubánková Jitka Jičín
14. Kunčíková Zdena Konecchlumí
15. Hlawatschke Alfréd st.  Konecchlumí
16. Hlawatschková Hana Konecchlumí
17. Deuse Kurt (primář zájezdu)  Jičín
18. Kopecká Lenka Jičín
19. Deuseová Denisa Jičín
20. Moš Ota Butoves
21. Mošová Jana Butoves
22. Plecháč Jan Kovač
23. Zachovalová Dagmar Butoves
24. Zachovalová Denisa Butoves
25. Fiala Miroslav Butoves
26. Fiala Honza Butoves
27. Němcová Vlaďka Kamenice
28. Exnar Libor Jičín
29. Šulc Čert Radek Butoves
30. Šulcová Kateřina Butoves
31. Fajfer Miloš Nová Paka
32. Machová Iveta Nová Paka
33. Měsíčková Luďa Konecchlumí
34. Holman Michal Butoves
35. Holmanová Jitka Butoves
36. Šulcová Barbora Butoves
37. Zachovalová Lucie Butoves
38. Zachovalová Pavlína Butoves
39.    
40.    
41.    
42.    
43.    
44.    
45.    

*Zelené jméno = nováček zájezdu/zelenáč/greenhorn = lahvinka zelené do busu!!! 

                                                                                                                                                                                     -W-