KonecchlumíOkres Jičín
První písemná zmínka o obci pochází z roku 1226. Na přelomu 16. a 17. století vlastnil vesnici Vilém starší Konecchlumský z Konecchlumí, jeden z 27 vůdců stavovského povstání popravených v roce 1621 na Staroměstském náměstí.
Drobečková navigace

Úvod > Konecchlumské hry 2013

 

V letošní roce se již podruhé uskuteční pokus o konání jubilejních 10. Konecchlumských her. Jak známo, v loňském roce se toto nepodařilo vzhledem k nízkému počtu soutěžících družstev, na základě čehož byla akce stornována. Druhý pokus proběhne v tradiční termín, tedy první srpnovou sobotu (3.8.2013) od 18:00 hod.

Pořadatelé zvolili jednoduchý,jasný a průhledný model, týkající se verdiktu, zda se hry uskuteční
nebo opět stornují. Do 20.července 2013 je otevřena možnost přihlášení týmů do soutěže (tým musí mít min. 5 členů, podmínkou je min. jedna žena). Přihlásí-li se do uvedeného data 5 týmů a více, Konecchlumské hry se uskuteční. Přihlásí-li se týmů méně než 5, bude akce opět zrušena.

Co je jisté již nyní, určitě hry proběhnou v tzv. "malé" verzi, tedy bohužel bez kapely Levou rukou band a s tím spojené megalomanské pojetí celé akce.

Tímto by měla směřovat výzva k místním spolkům, rodinám, přátelům: "Dejte se dohromady, vytvořte tým a změřte síly v disciplínách, které v sobě nesou vše, jen ne vážnost... :-) ".

 

10. Konecchlumské se bohužel ani na druhý pokus neuskuteční, z důvodu nepřihlášení dostatečného počtu soutěžních družstev, který by zaručoval důstojné konání jubilejního pokračování jedinečného recesistického projektu, který více jak jedno desetiletí tvořil nedílnou součást místního kulturního dění.

 

 


                                                                                                                                                                    -W-