KonecchlumíOkres Jičín
První písemná zmínka o obci pochází z roku 1226. Na přelomu 16. a 17. století vlastnil vesnici Vilém starší Konecchlumský z Konecchlumí, jeden z 27 vůdců stavovského povstání popravených v roce 1621 na Staroměstském náměstí.
Drobečková navigace

Úvod > léto 2016

léto knc_úvod.png

 

letní kino_plakát_s čerty nejsou žerty.png

 

 

Léto 2016 by mělo být pro občany Konecchlumí a Kamenice nejen ve znamení jistě krásného počasí a skvělé dovolené, ale i ve znamení kultury, zábavy a sportu.

V pátek 8. července se v naší obci možná pomyslně vrátí čas o několik desetiletí nazpět a necháme vzpomenout na zašlou slávu letního kina, které bylo ve sportovním areálu provozované. Obec Konecchlumí využila nabídky mobilního letního kina a v uvedený termín se bude od cca 21:15 hod. promítat pohádkový film Tři bratři. Představení je koncipováno, jako "průzkum trhu", kde dle počtu návštevníků bude rozhodnuto o případných dalších projekcích jiného filmu. Akce se bude konat samozřejmě ve sportovním areálu v Konecchlumí. Výše vstupného bude lidová, hluboko pod standardem běžných moderních kinosálů.

V pátek 29. července je od 21:30 hod. naplánované další promítání v rámci mobilního letního kina. Představení obstará promítání filmu Okresní přebor.

V sobotu 30. července se od 19 hodin bude konat již 8. ročník nočního turnaje v plážovém volejbalu. V nejbližích dnech bude spuštěno přihlašování týmů, kde bude nejdříve dán cca týdenní prostor pro "domácí" a poté bude přihlášení umožněno i "přespolním".

V sobotu 20. srpna se bude od 18 hodin konat unikátní koncert v kostele sv. Petra a Pavla v Konecchlumí. Za doprovodu známého kytaristy Lubomíra Brabce bude zpívat operní mezzosporanistka Karla Bytnarová. Vystoupení bude totožné, které hudební duo připravuje do Luxemburgu, kde se bude konat slavnostní koncert u příležitosti výročí 700 let Karla IV., za účasti velvyslance a dalších významných hostů.  Vstupné bude 100,- Kč a lístky bude možné koupit v předprodeji od 28. července na Oú v Konecchlumí.

V pátek 26. srpna se bude od 21 hodin promítat film S čerty nejsou žerty, který vyhrál hlasovací soutěž při prvním promítání na začátku prázdnin. Místo konání je stejné, jako předchozí letní kina, tedy sportovní areál v Konecchlumí.

V sobotu 27. srpna se bude od 14 hodin konat také již tradiční rozloučení s prázdninami. Akce nejen pro děti se odehraje v Kamenici.

Poslední ze série akcí, která je sice mimo prázdniny, ale zaslouží si zcela určitě svoji pozornost, je Konecchlumská traktoriáda. Její 13. ročník se odehraje v sobotu 3. září.

                                                                                                                                                                                      -W-

 

léto v obci_program_2016.png