KonecchlumíOkres Jičín
První písemná zmínka o obci pochází z roku 1226. Na přelomu 16. a 17. století vlastnil vesnici Vilém starší Konecchlumský z Konecchlumí, jeden z 27 vůdců stavovského povstání popravených v roce 1621 na Staroměstském náměstí.
Drobečková navigace

Úvod > Ohňostroj 2014/2015

Oslavy konce roku 2014 a příchod nového 2015, bude v naší obci organizován následujícím způsobem.

V Kamenici se lidé mohou tradičně sejít na Silvestra o půlnoci, kde již mnoho let kvete tradice společného popřání si do dalšího roku na návsi u Jánka. Organizátoři z řad Klubu týraných mužů Kamenice, opět přichystají malé občerstvení na chuť i zahřátí, pro všechny příchozí. Jedním z mnoha vrcholů setkání, bude ohňostroj.

V Konecchlumí jsou lidé na Silvestra o půlnoci zvaní k mohyle Viléma Konecchlumského, kde všechny přítomné čeká impozantní výhled na světelné efekty v širokém okolí. Oficiální oslavy příchodu roku 2015 jsou poté v Konecchlumí naplánované na 1.ledna 2015 od 18:00 hod., kdy pod mohylou Viléma Konecchlumského bude "zapálen" ohňostroj. Nejlepším místem pro sledování světelné show budou prostory v centru obce u prodejny potravin. Apelujeme na spoluobčany, aby v žádném případě ohňostroj nesledovali z prostoru spodní poloviny stráně pod mohylou (dopad zbytků ohňostroje).

Na Nový rok půl hodiny před polednem (11:30 hod.), bude veřejným rozhlasem živě přenášen novoroční projev starosty obce.

Všichni spoluobčané jsou srdečně zvaní na vše výše uvedené!

Rekapitulace:

ohňostroj v Konecchlumí = cena 12 000,- Kč (příspěvek obce 4 000,- Kč, zbylá částka z příspěvků spoluobčanů)

ohňostroj v Kamenici = cena 5 000,- Kč (příspěvek obce 4 000,- Kč, zbylá částka z příspěvků členů Klubu týraných mužů Kamenice)

Velké poděkování všem, kteří finančně přispěli na ohňostroje!

                                                                                                                                                                                        -W-