KonecchlumíOkres Jičín
První písemná zmínka o obci pochází z roku 1226. Na přelomu 16. a 17. století vlastnil vesnici Vilém starší Konecchlumský z Konecchlumí, jeden z 27 vůdců stavovského povstání popravených v roce 1621 na Staroměstském náměstí.
Drobečková navigace

Úvod > pálení čarodejnic 2014

 

Ve středu 30. dubna 2014 se v Konecchlumí i Kamenici konalo tradiční "Pálení čarodejnic". Oproti loňskému konání vládlo extra nádherné slunečné počasí, které bylo provázeno téměř letní teplotou vzduchu.

V Konecchlumí bylo pro návštěvníky akce připraveno ohniště u srubu nad skálou,  kde bylo instalováno posezení a na žízeň se točilo studené trkací jedenáctistupňové pivínko. Pro nedospělé se zdarma točila malinovka. Celé pozdní odpoledne i večer bylo protkáno příjemnou atmosférou nad krásnými výhledy do krajiny a přátelským klábosením přítomných.

V Kamenici se tradičně koná slet čarodejnic ve skále. Vrcholem bohatého programu byla přehlídka místních i přespolních čarodejnic resp. soutěž o "nej" z nich. Odborná porota, složená z členů recesistického spolku Klub týraných mužů Kamenice, měla plné ruce (nejen...) práce při výběru té nejkrásnější. Zda byl výběr správný, budiž otázkou k posouzení... :-)

Organizátoři děkují všem, kteří na tradiční vesnické setkání dorazili a věří, že min. stejně hezký podvečer budeme prožívat na stejném místě, ve stejný den a čas i v příštím roce.
                                                                                                                                                                             -W-