KonecchlumíOkres Jičín
První písemná zmínka o obci pochází z roku 1226. Na přelomu 16. a 17. století vlastnil vesnici Vilém starší Konecchlumský z Konecchlumí, jeden z 27 vůdců stavovského povstání popravených v roce 1621 na Staroměstském náměstí.
Drobečková navigace

Úvod > Obec > Sdružení a spolky > SDH Konecchlumí > SDH 2008

Reportáž z výroční členské schůze SDH

Přelom roku bývá v každé obci, kde působí SDH, vrcholným obdobím. Velkou zásluhu na tom jistě má výroční schůze SDH. Nejinak tomu je v Konecchlumí, kde se již tradičně na konci roku sejde partička místních hasičů, aby pohovořili o věcech, které se podařili resp. nepovedly...

Místo, čas, účinkující, účastníci. To vše se již několik let shoduje, letošní rok nevyjímaje. Pohostinství U Patřínů nabídlo hasičům vynikající podmínky pro jejich schůzování a tak se nelze divit, že pár jedinců protáhlo schůzování až do časných ranních hodin. Schůzi ozdobila přítomnost paní starostky obce Evy Lánské a místostarosty Rostislava Němce. Jako host byl tradičně přítomen starosta okrsku   p. Zdeněk Gabriel z nedalekých Mlázovic.

Schůze se nesla v tradičním duchu hodnocení uplynulého roku a bohužel již podruhé za sebou bylo ohlédnutí, zejména za sportovní činností, negativní. Patrně nejvíce diskutovaným tématem byly odchody členů z našeho sboru a s tím související nutnost volby nového starosty SDH Konecchlumí. Vzhledem k "velkému" zájmu o tuto pozici byl nakonec zvolen Jirka Měsíček, který tento rok zastoupí za odstoupivšího Zdeňka Jaroše.

Již druhý rok po sobě se Jarda Turbo Rajtr dokázal vyhnout nepříjemnostem, v podobě vylitého piva, což lze hodnotit, jako jeden z pozitivních bodů schůze.

Na závěr zbývá snad jen poznamenat, že všichni budeme doufat a hlavně dělat všechno pro to, aby se zejména po sportovně-reprezentativní stránce, ukázal SDH Konecchlumí, v lepším světle, než-li tomu bylo v letech posledních.

                                                                                             -W-

                                                                          

Okrsková soutěž 17. května 2008 v Mlázovicích

Letošní okrsková soutěž se konala opět v Mlázovicích, kde mají dobrovolní hasiči ideální podmínky pro soutěžení v areálu tamního koupaliště. Pořadatelé celou soutěž opět připravili na výbornou a vytvořili tím výborné pomínky, jak pro samotné soutěžící, tak i pro přítomné diváky.

SDH Konecchlumí se okrskové soutěže účastnil ve značně kombinované sestavě, což mělo jenoznačný vliv na konečné umístění v celé soutěži. Odliv či nezájem tradičních opor z nedávné a úspěšné minulosti zapříčinil, tvorbu zcela nového týmu. Bohužel, počet účastí na závodech lze u Jirky Fejfara a Petra Vícha ml. spočítat v jednotkách a nikoli v desítkách, jak je tomu u ostatních členů nebo u členů, kteří měli být nezkušenými borci zastoupeni. Mladíci v našem týmu budou muset ještě naběhat spousty metrů s hadicí v ruce, aby byla do Konecchlumí vrácena okrsková nadvláda v požárním sportu. 

Chlapci z konce chlumu nepochybně předvedli snahu o napravení loňské smolné soutěže, kdy jim nečekaně v nejdůležitější chvíli vypověděl službu závodní stroj. Ovšem, letošní klání ukázalo nedostatky nikoli ve faktoru technickém, ale ve faktoru lidském. Nešťastné události ze štafety a útoku stály borce z Konecchlumí postavení "na bedně". V závodě jednotlivců předvedli svůj tradičně spolehlivý výkon Jirka Měsíček a Jarda TURBO Rajtr. Již zmíněné borce ještě ve štafetě a útoku doplnili Jirka Poláků, Lukáš Novotných a Aleš Hlawatschke.

Nezbývá než popřát hodně štěstí v okresní soutěži v Jičíně a sportovně pogratulovat vítěznému družstvu Lužan, věčně druhým Mlázovicím a bronzové partě z Chotče. Věřme, že letošní umístění téměř na chvostu startovního pole bude jedním z posledních a příští rok bude ve znamení návratu na ztracené pozice SDH Konecchlumí.

                                                                                                                                                                 -W-