KonecchlumíOkres Jičín
První písemná zmínka o obci pochází z roku 1226. Na přelomu 16. a 17. století vlastnil vesnici Vilém starší Konecchlumský z Konecchlumí, jeden z 27 vůdců stavovského povstání popravených v roce 1621 na Staroměstském náměstí.
Drobečková navigace

Úvod > Obec > Sdružení a spolky > SDH Konecchlumí > SDH 2009

                                                                

Výroční členská schůze SDH Konecchlumí

Výroční členská schůze se konala v pátek 11. prosince 2009 tradičně ve velkém sále Pohostinství U Patřínů.

Letošní program byl oproti minulým sezónám obohacen o volbu nového vedení SDH Konecchlumí, čímž důležitost schůze vystoupala na absolutní maximum.

Úvod celé akce patřil uvítání představitele obecního úřadu (Rostislav Němec), zástupce okrskové hasičské vrchnosti (Zdeněk Gabriel) a také nových členů naší organizace. Program se poté nesl v tradičně zavedených kolejích, kde své výroční zprávy přednesli jednatel a členové jednotlivých kontrolních a revizních komisí.

Po splnění veškerých oficialit přišla na řadu volba nového vedení SDH Konecchlumí. Vzhledem k ukončení činnosti některých členů stávajícího vedení, bylo nutné najít adekvátní náhrady na vzniklé neobsazené posty. Končícím členům patří poděkování za jejich dlouholetou činnost v SDH Konecchlumí. Ovšem zpět do reality, kde vznikl nelehký úkol, který se podařilo jednateli Jirkovi Měsíčkovi vyřešit bravůrně. Dosazení nových nástupců na neobsazené posty ve vedení se podařilo, ale cesta ke splnění tohoto úkolu nebyla z nejlehčích.

Samotná volba nového vedení již proběhla hladce, což dokazuje téměř jednohlasné schválení od členů přítomných na výroční členské schůzi pro rok 2009. Věříme, že nové vedení bude svoji činnost vykonávat v nadstandartní rovině.

V následné diskuzi byly na přetřesu témata z kategorie tradičních. Jen namátkou: zvýšení počtu soutěží s účastí našeho SDH, začlenění nových hasiček a hasičů, neúčast členů na výroční schůzi, atd. 

Závěr obstaral kolektiv Pohostinství U Patřínů, který na stoly začal roznášet knedlo-zelo-vepřo. Po ukojení chuťových a hladových buněk, přišlo na řadu hašení rozpálených buněk žíznivých, které se mnoha členům ne a ne podařit... (možná příčina pozdního návratu některých hasičů do svého domova).

Věřme, že nejen novým členům letošní výroční členská schůze posloužila, jako dobrý odrazový můstek k vykonávání kvalitní činnosti v naší organizaci.

 

Nově zvolené složení výboru SDH Konecchlumí:

starosta: Hlawatschke Aleš
náměstek starosty: Rajtr Jaroslav
jednatel: Měsíček Jiří
velitel: Fejfar Pavel
zástupce velitele: Myška Jaroslav
strojník: Polák Jiří
pokladník: Měsíček Jiří
referent prevence: Polák Jiří
kontrolní rada: Kletečka Patrik, Fejfar Roman, Vyčital Jan

                                                                                             -W-

                                                               

Okrsková soutěž hasičů v Lužanech

Letošní okrskovou soutěž hasičů hostilo fotbalové hřiště v Lužanech. Domácí pořadatelé připravili jednotlivým družstvům ideální půdu pro maximální výkony.

Před začátkem soutěže si nejeden příznivec požárního sportu kladl otázky:  Prosadí se po dvouleté pauze tradičně favorizované Konecchlumí? Odstraní Mlázovice prokletí věčně druhých? Obhájí Lužany titul? Prosadí se Choteč, Šárovcova Lhota a Svatojánský Újezd z druhé vlny?

Kdo přišel, odpovědi nemusel dlouho hledat. Konecchlumská parta hasičů do soutěže vlétla viditelně "hladová" po úspěchu, což mělo přímý vliv na jejich výkon. Štafetu prolétli hoši ve složení Rajtr, Häuszler, Hlawatschke Aleš, Měsíček Jiří, nejlépe ze všech, čímž byl položen základní kámen úspěchu.

Jestliže po štafetách brázdil okolí Lůžan někdo, pohrávající si s myšlenkou, že by letošní okrskovou soutěž nevyhrálo Konecchlumí, tak po souboji jednotlivců se nikdo takový v okolí nepohyboval... /ve střízlivém stavu.../.

Naprostá dominance a podmanění. Jinak ani nelze nazvat počínání pánů Häuszlera, Měsíčka a Rajtra v barvách Konecchlumí v závodě jednotlivců. Ve výše uvedeném pořadí byli umístěni ve výsledkové listině od prvního do třetího místa.

Požární útok se na základě dosažených výsledků ve štafetě a závodu jednotlivců, proměnil v pouhou formalitu. Chlapci z obce na konci Chlumu mohli soutěž uzavřít v procházkovém tempu a jejich náskok by byl na první místo dostačující. Ovšem, to by na startu nesměli stát "hladoví vlci" pod taktovkou Jirky Měsíčka. Jejich neutuchající touha po vítězství byla až neskutečná. Výsledný čas přelezl přes 26 vteřin, což není nikterak úchvatný čas, ale s velkou rezervou stačil na upevnění vedoucího postavení. 

Druhý útok Konecchlumí měl být ukázkou hasičské lehkosti a kvality. Nebýt "faulu" na útočícího Pavla Fejfara, mohl být výsledný  čas stlačen hluboko pod 24 vteřin. I tento nepovedený výkon neubral nic na tom, že hasiči z Konecchlumí tentokrát potvrdili roli favorita. Nejlepší výkon ve štafetě, jednotlivcích i útoku se nemůže rovnat ničemu jinému, než prvnímu místu.

SDH Konecchlumí nastoupil a zvítězil v této sestavě: Měsíček Jiří, Myška Jaroslav, Rajtr Turbo Jaroslav, Hlawatschke Aleš, Fejfar Pavel, Häuszler David, Fejfar Jiří.

Věřme, že tento výkon znamená start nové mnohaleté série vítězství na soutěžích našeho okrsku.

Výsledky okrskové soutěže mužů 2009:

celkové pořadí

poř. družstvo celkový čas (s)

1.

SDH Konecchlumí

138,99

2.

SDH Lužany

153,36

3.

SDH Choteč

158,19

4.

SDH Mlázovice

159,69

5.

SDH Svatojánský Újezd

284,55

6.

SDH Šárovcova Lhota

DSQ

požární útok

poř. družstvo 1. útok (s) 2. útok (s)

1.

SDH Konecchlumí

26,77

DSQ

2.

SDH Choteč

29,36

34,31

3.

SDH Lužany

32,37

39,91

4.

SDH Mlázovice

DSQ

32,96

5.

SDH Svatojánský Újezd

56,70

-

6.

SDH Šárovcova Lhota

DSQ

DSQ

štafety 4x100m

poř. družstvo čas (s)

1.

SDH Konecchlumí

71,11

2.

SDH Lužany

72,80

3.

SDH Mlázovice

77,83

4.

SDH Choteč

80,03

5.

SDH Šárovcova Lhota

91,41

6.

SDH Svatojánský Újezd 114,31

soutěž jednotlivců

poř. jméno družstvo 1. běh (s)  2. běh (s)

1.

Häuszler David SDH Konecchlumí

19,38

22,22 

2.

Rajtr Turbo Jaroslav SDH Konecchlumí

21,73

 -

3.

Měsíček Jiří SDH Konecchlumí

22,12

 - 

-

Lukáč SDH Choteč

22,59

 - 

-

Podzimek SDH Mlázovice

36,09

27,60 

-

Fejfar SDH Šárovcova Lhota

38,12

31,86 

-

Berný SDH Svatojánský Újezd

37,34

-

Burián SDH Lužany

23,06

29,09 

-

Jiránek SDH Choteč

32,73

-

Kubíček SDH Mlázovice

22,38

22,66 

-

Dražtík SDH Šárovcova Lhota

35,56

-

Berný Jan SDH Svatojánský Újezd

76,10

-

Srb Martin SDH Lužany

34,10

35,25 

-

Pirýt SDH Mlázovice

31,56

26,52 

-

Vojta SDH Choteč

26,21

28,18 

-

Šťovíček SDH Šárovcova Lhota

35,00

28,56 

-

Fišera SDH Lužany

25,13

28,90 

                                                                                                                                                                 

                                                                                                                                                                 -W-