KonecchlumíOkres Jičín
První písemná zmínka o obci pochází z roku 1226. Na přelomu 16. a 17. století vlastnil vesnici Vilém starší Konecchlumský z Konecchlumí, jeden z 27 vůdců stavovského povstání popravených v roce 1621 na Staroměstském náměstí.
Drobečková navigace

Úvod > Vesnice roku 2012

Vesnice roku 2012

Obec Konecchlumí a Kamenice se bude opět účastnit krajského kola soutěže "Vesnice roku 2012". Na tomto se shodlo na svém posledním zasedání zastupitelstvo obce. Do konce měsíce dubna bude podána oficiální přihláška, aby v průběhu května nebo června přijela do naší obce krajská hodnotitelská komise. Vyhlášení výsledků je předběžně naplánováno na počátek července, kdy budou vyhodnoceny obce v následujících oblastech:

Krajské kolo: 

Zlatá stuha - vítězství v krajském kole – 1 mil. Kč

Modrá stuha - společenský život (600 tis. Kč)

Bílá stuha - činnost mládeže (600 tis. Kč)

Oranžová stuha - spolupráce obce se zěmědělským subjektem (600 tis. Kč)

Zelená stuha - péče o zeleň a životní prostředí (400 tis. Kč)

 

Celostátní kolo:

1. místo – 1 mil. Kč (titul „Vesnice roku 2012)

2. místo – 900 tis. Kč

3. místo – 800 tis. Kč

Přesný termín návštěvy hodnotitelské komise bude znám po ukončení období pro možnost přihlášení (do 30.dubna). Již nyní putuje ke spoluobčanům prosba o pomoc na zvelebení nejen veřejných prostranství. Vzhledem k tomu, že naší obci byla udělena "Zelená stuha" v roce 2008, není pravděpodobné, že bychom na stejné ocenění dosáhli v nejbližších letech. Přihlášení a samotná prezentace obce k hodnotitelské komisi, proto bude probíhat s důrazem kladeným na zvýraznění společenského života v obci a práci s mládeží. Za tyto činnosti jsou taktéž stuhy a s nimi i finanční ohodnocení, udělovány.

Za spolupráci ve všech oblastech, týkající se soutěže, patří poděkování předem všem, kteří se budou na snaze o dobrý výsledek, jakouko-li měrou podílet. 

                                                                                                                                                                -W-