KonecchlumíOkres Jičín
První písemná zmínka o obci pochází z roku 1226. Na přelomu 16. a 17. století vlastnil vesnici Vilém starší Konecchlumský z Konecchlumí, jeden z 27 vůdců stavovského povstání popravených v roce 1621 na Staroměstském náměstí.
Drobečková navigace

Úvod > Vesnice roku 2014

Soutěž Vesnice roku 2014

 

I v letošním roce se Obec Konecchlumí účastní soutěže Vesnice roku, která za posledních 6 let naší obci přinesla celkem bezmála milion korun za Zelenou stuhu v roce 2008 resp. za Modrou stuhu v roce 2012. Zelená stuha se udílí za příkladnou péči o přírodu a zeleň v obci, stuha modrá za aktivní kulturní a společenské dění.

SOutěž je opět rozdělena na dvě kola. První krajské bude probíhat v červnu a na konci letních prázdnin se vítězové krajských kol utkají v kole celostátním.

Krajská hodnotitelská komise, která rozhoduje o konečném pořadí v soutěži, navštíví naši obec v úterý 17. června 2014 v dopoledních hodinách.Tímto žádáme všechny spoluobčany o spolupráci, aby v rámci svých možností pomohli vylepšit prostředí ve svém okolí. Předem patří poděkování všem, kteří pomyslnou pomocnou ruku k dílu přidají a budou se tak přímo podílet na "uchvácení hodnotitelské komise" krásami Konecchlumí i Kamenice.

Obec Konecchlumí může v letošním roce opět usilovat o Zelenou stuhu, neboť po získání té které stuhy, je dle regulí soutěže stopnuto vždy po dobu 5ti let po jejím získání, o stejnou stuhu soutěžit znovu. Zálusk je i na stuhu bílou, která oceňuje práci s mládeží a co by to bylo za soutěžení, pokud by se nepošilhávalo po metách nejvyšších, tedy stuze Zlaté... :-) V roce 2013 Zlatou stuhu v krajském kole získala nedaleká Obec Holovousy, která v kole celostátním dosáhla na báječné druhé místo.

Výsledky krajského kola budou známy na konci června, bezprostředně po závěrečném zasedání krajské hodnotitelské komise.

                                                                                                                                                                                       -W-