KonecchlumíOkres Jičín
První písemná zmínka o obci pochází z roku 1226. Na přelomu 16. a 17. století vlastnil vesnici Vilém starší Konecchlumský z Konecchlumí, jeden z 27 vůdců stavovského povstání popravených v roce 1621 na Staroměstském náměstí.
Drobečková navigace

Úvod > VII.turistický zájezd NCK

 

První červnová sobota se začíná neodmyslitelně spojovat s turistickou akcí pod názvem „Zájezd Neexistující cestovní kanceláře“. V pořadí již sedmý pokus o tvorbu zajímavého dne, byl směřován tentokráte mimo oblast Krkonoš, konkrétně do Jizerských hor.

Jak bývá při jarních i podzimních zájezdech zvykem, i tentokrát bylo během několika málo dní vyprodáno. Pro organizátory na jednu stranu radost a odměna za předešlá klání, na druhou stranu i obrovský závazek dostát všem slibům a nastavenou laťku v žádném případě nesnižovat.

Původně plánovaný zajímavý výlet v okolí Bedřichova, s návštěvou známých hostinců „Šámálka“ a „Prezidentská chata“, musel být korigován. Bohužel již mnoho dní před konáním zájezdu, byla předpověď počasí tristní, ba přímo tragická. Zde je nutné podotknout, že v našem případku šlo toho času o změnu plánu jednoho výletu, kdežto tento den byl pro stovky a tisíce spoluobčanů zahájením katastrofálních povodní, které naši zem opět postihly. Zejména proto, je třeba brát "nářek" organizátorů s obrovskou rezervou. Samotná změna původně plánovaného programu byla následující: Návštěva hradu Grabštejn, dále návštěva Prezidentské chaty, návštěva stanice Horské služby a návštěva muzea vojenské techniky ve Smržovce. Plány byly jedna věc a jak to dopadlo ve skutečnosti?

Ještě při nástupu do autobusu byla v očích účastníků vidět naděje na nedeštivý den, ale… Nemálo klientů na svých chytrých telefonech lovila všemožné i nemožné meteoradary a tu se ozvalo, že to bude dobrý, tu se ozvalo, že to bude katastrofa… Jako nejchytřejší z nejchytřejších se nakonec ukázalo čelní sklo našeho autokaru. Přibližně za Turnovem totiž toto sklo zahalila poměrně silná vrstva vody a po několika minutách bylo jasné, že se v žádném případě nejedná o obsah nádrže pro ostřikování skla… V ten moment bylo jasné, že je třeba zvolit tzv. plán B.

Hrad Grabštejn se nachází severně od Liberce a v jeho sousedství pobývá i jakési torzo nebo odloučená buňka naší neohrožené armády. S tamním kastelánem bylo domluveno speciální vstupné pro naše klienty, za což mu patří dík a obdiv k tomu. Prohlídka hradu probíhala bez zaváhání, jen škoda rozdílu v kvalitě průvodců. Celý zájezd byl rozdělen na dvě skupiny a každou si vzal jeden průvodce. Tzv. sk. A vyfásla mladou neškaredou bloncku, která si nechala mnoho líbit a nejen pány zasvětila do tajů se…  …severní části sklepení, kde zejména náš pan primář působil dojmem, že jej výklad strašně zajímá. Ostatně, celá prohlídka se nesla tak trochu v odlehčeném duchu, což bylo pro většinu určitě poutavější, než vnímání jmen šlechticů resp. letopočtů.

Bohužel, jak bylo již popsáno, druhá skupinka si prohlídku "užila" s jakýmsi mladým sucharem, který měl údajně blíže k přehrávači audio kazet nevalné úrovně.

Vše měla zachránit návštěva krčmy přímo v útrobách hradu. Velmi dobře a stylově vybavená hospůdka hradního stylu, na všechny působila příjemným dojmem a čekalo se co přijde dál. Dále přišla, také vybavená, tedy velmi vybavená slečna šenkýřka. Po chvilce se bohužel ukázalo, že co se nadělilo mezi krk a oblast cca 10-12 cm nad pupík, to se vzalo v organizačních schopnostech a celkovému komunikačním projevu vůbec. Nu, snad toto včas zjistí a slečna začne dělat něco, kde využije své přednosti a naopak slabší stránky nebude potřebovat.

Další část náhradního programu byla návštěva Prezidentské chaty. Zastávka byla spojena i s turistickým výšlapem z autobusu do hospody (cca 174m tam a cca 174 m zpět, kdo seděl u zadních stolů, měl trasu o cca 4-5m delší). Uvnitř Prezidentské chaty se před našimi zraky odehrál absolutní koncert, spíše lekce/reklama na pohostinnost! Ochotná a usměvavá obsluha, bezchybné jídlo a famózní pivo. Nerad bych se pletl, ale podobný podnik zatím Neexistující cestovní kancelář nenavštívila.

Do programu byla také zařazena návštěva stanice Horské služby v Bedřichově. Zájezd bylo nutné opět rozdělit na skupiny A a B. Jestliže si skupina B vybrala kopec smůly na Grabštejnu při výběru průvodce, další hora smůly na jejich bedra žuchla při návštěvě stanice Horské služby. Na konci exkurze skupiny A, byl na služebnu nahlášen úraz cyklisty a tak musela celá dvoučlenná osádka stanice vyrazit k výjezdu. Skupina A byla svědky "ostrého provozu" i startu zásahu, ale také musela okamžitě opustit stanici a vydat se zpět k autobusu a „potěšit“ své kamarády ze skupiny B informací, že mají opět smůlu...

Závěrečný bod náhradního programu byla návštěva muzea vojenské techniky ve Smržovce. Prohlídka nemusela být dělena na dvě skupiny, což mělo za následek uklidnění velmi neklidných členů skupiny B… Tamní majitel a průvodce v jedné osobě, provedl celou skupinu klientů NCK po garážích, kde byly zaparkované desítky tanků, obrněných vozidel a vojenských nákladních automobilů. Jako zlatý hřeb prohlídky byl klientům nastartován vyprošťovací tank v uzavřené garáži, která se v mžiku proměnila v mega-udírnu, což byl úžasný zážitek pro uši, oči i dýchací cesty…

Nejzávěrečnějším programem dne bylo jen pouhé bezduché popíjení v busu cestou do domoviny a hodnocení zážitků z prožitého dne. Bohužel, jak bylo v úvodu psáno, poprvé v historii zájezdů Neexistující cestovní kanceláře, bylo nutné přistoupit k razantním změnám v programu dne, ale jednatelé věří, že toto nebude mít žádný vliv na přízeň klientů a do budoucna pozici na trhu, bude mít tento neexistující subjekt ještě lepší. Jednatelé doufají a všemi učiněnými kroky dokázali, že celá NCK je vždy připravena na všechno a klientům dokáže nabídnout nevšední a zajímavý den za všech okolností.

Všem klientům patří velké díky za zodpovědný přístup k náhradnímu programu a k organizovanému chování, které bezesporu přispělo k bezproblémovému průběhu všeho naplánovaného.

Díky a přízeň zachovejte.

                                                                                                                                                                                       -W-

 

 

 

Vážení klienti Neexistující cestovní kanceláře,

dovoluji si Vás oslovit s nabídkou kvalitního se... ...sportovního turistického dresu. Trikot je samozřejmě opatřen logem NCK a jmenovkou na přání...   ...dres je ze sportovního prodyšného materiálu... ...tisk a barvy jsou do látky aplikovány tzv. sublimací (vpíjení), což je záruka stálosti potisku i barev - žádné odlupující se nažehlovací prvky apod.

Máte-li o trikot vážný zájem, prosím ozvěte se na mail ales.hlawatschke@post.cz

Do zprávy prosím napište počet objednávaných kusů, velikosti a samozřejmě jméno/přezdívku na dres (viz náhled "ALDA HLAWA"). Na pravém rukávu můžete mít znak obce/města, které je Vašemu srdci nejbližší. Na levém rukávu jsou umísťovány označení funkcí/pozic v hierarchii Neexistující cestovní kanceláře. Jste-li "jen" klient, bude rukáv prázdný.

Objednávky jsou přijímány průběžně a prakticky kdykoli stále... :-)

Cena bude cca 450,- Kč za kus.

Těšíme se na Vaše objednávky :-)