KonecchlumíOkres Jičín
První písemná zmínka o obci pochází z roku 1226. Na přelomu 16. a 17. století vlastnil vesnici Vilém starší Konecchlumský z Konecchlumí, jeden z 27 vůdců stavovského povstání popravených v roce 1621 na Staroměstském náměstí.
Drobečková navigace

Úvod > Obec > Kultura, akce > Kultura, akce - archiv > 1. obecní ples (2009)

1. OBECNÍ PLES KONECCHLUMÍ A KAMENICE

   Základní kámen nové plesové tradice byl položen v Pohostniství U Patřínů v Konecchlumí. Ples se konal pod záštitou OÚ Konechlumí a Kamenice v pátek 13. března 2009.

   Taneční večer hudebně doprovázel Stanislav Dejl, který nemalou měrou přispěl k úspěchu celé akce. Útulné prostředí tanečního sálu hospůdky v Konecchlumí a přiměřený počet hostů, vytvořil až idilickou rodinnou atmosféru pátečního večera.

   Plesová idila tak trochu zmizela po půlnoci, kdy se akce doslova zvrhla na jedinečný obecní mejdan, který přítomné tanečnice a tanečníky vybičoval až k neskutečným výkonům. Vydechnout nedostal ani Stanislav Dejl, který musel několikanásobně přidávat, aby nezpůsobil vzpouru tančících obyvatel obce Konecchlumí a Kamenice.

   Druhý den jen málo hostů přestálo bez bolesti nohou, hlavy a žaludku... Což jsou neklamné průvodní stavy úspěšné akce a zároveň ten nejlepší důkaz, že se 1. OBECNÍ PLES podařil na jedničku s *!