KonecchlumíOkres Jičín
První písemná zmínka o obci pochází z roku 1226. Na přelomu 16. a 17. století vlastnil vesnici Vilém starší Konecchlumský z Konecchlumí, jeden z 27 vůdců stavovského povstání popravených v roce 1621 na Staroměstském náměstí.
Drobečková navigace

Úvod > Obec > Aktuality > Nepříznivé povětrnostní podmínky - výpadky el. energie

Nepříznivé povětrnostní podmínky - výpadky el. energieDatum konání:
1.4.2015

Vážení spoluobčané,

z důvodu nepříznivé povětrnostní situace, dochází v naší obci k výpadkům el. energie. Porucha je nahlášena na krizové lince ČEZu. Bohužel, jsou nahlášeny stovky podobných případů v rámci celé ČR. Jedná se zejména o poruchy vysokého napětí, ktré jsou postupně řešeny. Předem děkuji za pochopení.

Dále upozorňuji na nebezpečí v okolí vzrostlých stromů. Již nyní je v naší obci a okolí, evidováno několik polomů nebo jinak poškozených stromů.

Aleš Hlawatschke, starosta obce