KonecchlumíOkres Jičín
První písemná zmínka o obci pochází z roku 1226. Na přelomu 16. a 17. století vlastnil vesnici Vilém starší Konecchlumský z Konecchlumí, jeden z 27 vůdců stavovského povstání popravených v roce 1621 na Staroměstském náměstí.
Drobečková navigace

Úvod > Obec > Aktuality > Povinné čipování psů

Povinné čipování psůDatum konání:
9.11.2019

Novela veterinárního zákona a nařízení EU o neobchodních přesunech zvířat v zájmovém chovu ukládá majitelům povinnost opatřit psa čipem s účinností od 1. ledna 2020. Těm, kteří toto nařízení nesplní, hrozí pokuta až do výše 20 tisíc Kč. Neočipovaným psům navíc nebude z pohledu zákona uznána platnost očkování proti vzteklině, přestože očkovaná jsou a mají to řádně zaznamenané v očkovacím průkaze.

Pro naše obce nabízí MVDr. Michal Daněk čipování psů dne 9. 11. 2019 v dopoledních hodinách. S ohledem na náročnější administrativu je nutné provádět čipování u zájemců jednotlivě, dle adresy majitele zvířete. Cena za provedené čipování je  400 Kč. Jedná se o čip belgické výroby Back home s mezinárodním kódem, známkou, kde je registrace v databázi čipů online zdarma. Společnost Back home je členem PET MAXX, jenž je největší celosvětový vyhledávač pro ztracená zvířata. Registrace je zdarma, stejně tak zveřejnění informací o ztraceném či nalezeném zvířeti. 

Případní zájemci o čipování si domluví přesný termín na telefonu 603 491 337.