Úvod > Obec > Aktuality > Nakládání s bioodpadem ve velkoobjemových kontejnerech

Nakládání s bioodpadem ve velkoobjemových kontejnerech

2.4.2020
Datum ukončení:
31.10.2020

Vážení spoluobčané,
vzhledem ke změně cenové politiky dosavadního provozovatele kontejnerů na bioodpad dochází ke změně s nakládáním bioodpadů v obcích Kamenice a Konecchlumí.

V Kamenici a na hřišti v Konecchlumí jsou již obecní kontejnery, které budeme svážet do dvora v Konecchlumí. Prosíme o striktní dodržování pravidel s nakládáním bioodpadů určených do těchto velkoobjemových kontejnerů, protože svážený bioodpad chceme dále využívat ke kompostování.

Do kontejneru patří:

• listí, tráva a plevel
  • zbytky zeleniny a ovoce
  • zbytky rostlin - ne větve
  • piliny a dřevní štěpka
  • zemina z květináčů

Do kontejneru nepatří:

• směsný odpad, stavební suť
  • větve, pařezy, kmeny, prkna...
  • uhynulá zvířata
  • tekuté zbytky jídel a oleje
  • biologicky nerozložitelný odpad
  • nebezpečný odpad
  • textil

Možnost odvozu větví ke štěpkování do statku v Konecchlumí. Statek bude otevřen každou středu a sobotu od 8 do 18 hodin v období od 1.4. do 30.10.

Třetí velkoobjemový kontejner u hřbitova provozují nadále OK zahrady v nezměněném režimu a primárně je určen k pokrytí provozu hřbitova a jeho nejbližšího okolí.

Děkujeme za dodržování stanovených pravidel.

Případné nedodržení bude trestáno pokutou !